Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2011, 14:04

autor: Jiker

Wieści ze świata (Another World, ArmA III, Dragon Quest X) 8/09/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o milionie sprzedanych egzemplarzy cyklu Harvest Moon w Europie, zwolnieniach w firmie Disney Interactive, nowej stronie internetowej ArmA III, a także konwersji Another World na iOS. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o milionie sprzedanych egzemplarzy cyklu Harvest Moon w Europie, zwolnieniach w firmie Disney Interactive, nowej stronie internetowej ArmA III, a także konwersji Another World na iOS. Zapraszamy do lektury.

Booster Trooper

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Booster Trooper. Produkcję autorstwa DnS Development możecie aktualnie nabyć za kwotę 2 euro, czyli ok. 8 zł (o 60% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Dragon Quest X

Ujawniona niedawno gra sieciowa Dragon Quest X na Wii i Wii U, powstaje od sześciu lat. Jeszcze przed kilkoma godzinami przekonywał o tym na swoim Twitterze Takeko Hoashi, były pracownik firmy Square Enix (wiadomość została jednak usunięta). Podobno pieczę nad tytułem sprawuje jeden z wewnętrznych zespołów SE, co może sugerować, że główny producent, studio Level-5, pracuje nad innym tytułem.

Harvest Moon

Cykl Harvest Moon, popularny w Japonii i Stanach Zjednoczonych, do regionów PAL nigdy nie miał szczęścia. Dopiero niedawno serii udało się przekroczyć barierę miliona sprzedanych egzemplarzy na Starym Kontynencie i w Australii. W ciągu ostatnich 10 lat, wydawca Rising Star Games wprowadził na półki sklepowe europejskich sklepów trzynaście odsłon cyklu o przygodach początkujących rolników. Kolejna, Harvest Moon: Grand Bazaar, zostanie wydana na Nintendo DS w Europie pod koniec września.

Wieści ze świata (Another World, ArmA III, Dragon Quest X) 8/09/11 - ilustracja #1

Disney

Firma Disney Interactive potwierdziła plotki o zwolnieniach w zespole Avalanche Software (liczącym do tej pory około 190 pracowników), odpowiedzialnym za ostatnią grę z serii Cars. Z dniem 1 września pracę straciło od 15 do 20 osób. Przyczyną są najprawdopodobniej kwestie finansowe.

ArmA III

Studio Bohemia Interactive ogłosiło, że premiera nowej strony internetowej poświęconej grze ArmA III odbędzie się jutro. Fani znajdą na niej zestaw nowych filmów, zrzutów ekranowych, a także dodatkowe informacje na temat różnych aspektów mechaniki rozgrywki oraz zawartości. Debiut pełnej wersji ArmA III zapowiadany jest na lato 2012 roku.

Another World

Wielki hit Another World doczeka się konwersji na iOS – premiera na App Store odbędzie się 22 września (cena na poziomie 4,99 dolarów). Specjalna wersja gry Erica Chahi oferować będzie, poza wspaniałym klimatem i mechaniką rozgrywki, dwa style graficzne (klasyczny i odrestaurowany w HD), trzy poziomy trudności, a także dwa schematy sterowania.

Wieści ze świata (Another World, ArmA III, Dragon Quest X) 8/09/11 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Booster Trooper

Afterfall: InSanity

Men of War: Wietnam

Ugly Americans: Apocalypsegeddon

Champion Jockey: G1 Jockey & Gallop Racer

Red Dead Redemption

BloodRayne: Betrayal

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

League of Legends - Corki

Rise of Immortals - Lazarus

Vindictus - trailer #1

TERA - gamescom 2011 gameplay

SkyDrift - zwiastun na premierę

Gramy w Rock of Ages Gramy!

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 - trailer #1

Gramy w Assassin's Creed: Revelations Gramy!

Dead Island - Zagrajmy w Coopa! Gramy!

Professor Layton and the Last Specter - E3 2011

Przed Seansem #23 - na sztywno video magazyn