Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Another World: 15th Anniversary Edition (PC)

Another World: 15th Anniversary Edition PC

Odświeżona wersja kultowej gry z gatunku action/adventure, która na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała w 1991 roku. Program można uruchomić w oryginalnej oprawie wizualnej, lub skorzystać z kilku trybów wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 1280x800).

Przygodowe | science fiction | platformówki | elementy logiczne | 2D | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Another World: 15th Anniversary Edition (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14kwietnia2006

9lutego2007

pudełko PL

Another World: 15th Anniversary Edition to przeróbka kultowej gry z gatunku action/adventure, która na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała w 1991 roku.

Gracz wciela się w postać Lestera, młodego profesora fizyki, który w wyniku nieudanego doświadczenia, trafia do fantastycznego i pełnego niebezpieczeństw świata. Z racji tego, że w krainie roi się od nieprzyjaznych naszemu bohaterowi żołnierzy, jest on zmuszony walczyć o swoje życie. Na szczęście Lester znajdzie wśród innych niewolników wiernego przyjaciela, który niejednokrotnie pomoże mu przetrwać nieustanną pogoń strażników.

Produkt firmy Delphine Software International jest próbą połączenia klasycznej gry akcji z elementami charakterystycznymi dla gatunku „przygodówek”. Użytkownik nie tylko będzie brać udział w wymianie ognia ze złymi strażnikami, ale również od czasu do czasu przyjdzie mu pomyśleć nad opracowaniem sposobów na pokonanie piętrzących się na drodze do celu problemów.

Wyprodukowana w 2006 roku przeróbka gry przystosowana jest do współpracy z nowoczesnymi systemami operacyjnymi Windows. Program można uruchomić w oryginalnej oprawie wizualnej, lub skorzystać z kilku trybów wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 1280x800). Oprócz podrasowanej grafiki, program zawiera również zremasterowaną ścieżkę dźwiękową, która dodatkowo została dołączona do zestawu w formie soundtracku na płycie CD Audio.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 345 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Another World: 15th Anniversary Edition

Klasyfikacja PEGI Another World: 15th Anniversary Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Another World: 15th Anniversary Edition

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium 200 MHz
  • 256 MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • Windows 98/ME/2000/XP
Top 7 niedługich gier na PC (od 2 do 5 h)
Top 7 niedługich gier na PC (od 2 do 5 h)

wiadomość7 czerwca 2013

Top 7 najciekawszych gier na PC, których przejście za pierwszym podejściem zajmuje od dwóch do pięciu godzin.

Wieści ze świata (Another World, Little Inferno, Beyond: Dwie Dusze) 5/4/13
Wieści ze świata (Another World, Little Inferno, Beyond: Dwie Dusze) 5/4/13

wiadomość5 kwietnia 2013

Dziś piszemy m.in. o premierze gry Another World: 20th Anniversary Edition na Steamie, wynikach sprzedaży Little Inferno, a także kosztach produkcji Beyond: Dwie Dusze. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Another World, ArmA III, Dragon Quest X) 8/09/11

wiadomość8 września 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o milionie sprzedanych egzemplarzy cyklu Harvest Moon w Europie, zwolnieniach w firmie Disney Interactive, nowej stronie internetowej ArmA III, a także konwersji Another World na iOS. Zapraszamy do lektury.