Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2011, 13:30

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

F1 2011 ozłocone. Twórcy prezentują tryb kooperacji

Firma Codemasters zakończyła pracę nad grą F1 2011. Z tej okazji udostępniono trzeci materiał filmowy z kulis produkcji, tym razem prezentujący tryb kooperacji.

Brytyjski zespół Codemasters ogłosił, że prace nad grą F1 2011 zostały oficjalnie zakończone. Tytuł aspirujący do miana symulatora wyścigów Formuły 1 trafi na półki sklepowe 23 września w wersjach na PC, PlayStation 3 i Xboksa 360.

W związku z osiągnięciem przez F1 2011 statusu „gold”, Brytyjczycy udostępnili trzeci materiał wideo opisujący kulisy produkcji (aktualnie dostępny tylko po angielsku). Tym razem skupiono się na opcji kooperacji w trybie Mistrzostw. Dzięki niej będziemy mogli razem ze znajomym zawalczyć o tytuł mistrza świata konstruktorów Formuły 1 dla reprezentowanego teamu oraz konkurować ze sobą o miano pierwszego kierowcy.

Przypominamy, że tryb kooperacji nie jest jedyną nowością wprowadzoną w F1 2011. Do usprawnień względem poprzedniej odsłony możemy zaliczyć też zaimplementowanie samochodu bezpieczeństwa, rozgrywkę na podzielonym ekranie oraz lepszą fizykę jazdy. Co więcej, podobnie jak kierowcy w prawdziwych bolidach, gracze będą mogli korzystać z systemów KERS i DRS.

F1 2011 ukaże się 23 września w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Nieco później gra zagości na platformach kieszonkowych – Nintendo 3DS i PlayStation Vita.