Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPSVX360PS33DS
Okładka F1 2011 (PC)

F1 2011

Drugie wydanie oficjalnej gry mistrzostw świata F1 autorstwa brytyjskiej firmy Codemasters. Gra doczekała się licznych poprawek. Wśród nich jest m.in. możliwość wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa. Dopracowano także tryb zabawy wieloosobowej - piętę achillesową poprzednika.

Wyścigi | Formuła 1 | samochodowe | multiplayer

Okładka F1 2011 (PC)

data premiery gry:

20wrz2011

PC X360 PS3

25lis2011

3DS

22lut2012

PSV

F1 2011 to kolejna produkcja brytyjskiej firmy Codemasters stworzona na licencji Formuły 1. Tym razem gra wyprodukowana została z myślą o konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Nintendo 3DS, PS Vita, a także komputerach osobistych. Za jej powstanie odpowiada ekipa, która przygotowała poprzednią część tej serii, czyli F1 2010.

W F1 2011 zespół Codemasters postarał się przede wszystkim o dobre odwzorowanie realiów wyścigów F1. Tym samym, w grze możemy ujrzeć wszystkich kierowców oraz zespoły biorące aktywny udział w sezonie 2011. Dodatkowo, autorzy wprowadzili dwa nowe tory (Buddh International Circuit oraz Nürburgring). Ścigamy się więc na wszystkich 19 obiektach, na których rozgrywa się prawdziwy sezon Formuły 1. Oprócz klasycznego cyklu Grand Prix, w grze pojawiła się też możliwość rozgrywania szybkich wyścigów w trybie Time Attack oraz Proving Grounds, w którym w określonych przez twórców warunkach atmosferycznych i trasie staramy się osiągnąć jak najlepszy czas pojedynczego okrążenia.

Wraz z nową odsłoną cyklu, zespół Codemasters wprowadził do gry kilka istotnych zmian, które znacząco wpływają na realizm rozgrywki. Wśród nich znalazły się m.in. polepszona fizyka jazdy oraz Drag Reduction System (elektronicznie sterowanie tylnym skrzydłem samochodu). Dodatkowo, w F1 2011 wprowadzono strefę Parc Ferme (zabezpieczony obszar, w którym mogą być przechowywane samochody w czasie odbywania Grand Prix), padok oraz alejka serwisowa doczekały się kilku usprawnień, a w przypadku kolizji, na torze pojawia się samochód bezpieczeństwa.

Najwięcej zmian pojawiło się w rozgrywce wieloosobowej, która w poprzedniej odsłonie cyklu została potraktowana po macoszemu. Wśród nowości znalazły się między innymi tryb współpracy oraz opcja rozgrywki na podzielonym ekranie. Multiplayer w najnowszym tytule Codemasters obsługuje maksymalnie do szesnastu graczy (plus 8 kontrolowanych przez SI) konkurujących ze sobą. Zupełną nowością w stosunku do poprzedniczki jest możliwość rozegrania całego sezonu wyścigowego z innym graczem, dzięki czemu możemy wspólnie poprowadzić zespół do mistrzostwa w klasyfikacji konstruktorów.

Autorzy zadbali też o warstwę wizualną F1 2011. Gra doczekała się usprawnionego systemu oświetlenia, cyklu dnia i nocy oraz lepiej dopracowanych torów. Dodano również nowe animacje celebrowania zwycięstw oraz ulepszony system interakcji z mediami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1759 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 1965 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI F1 2011

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe F1 2011

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 768 MB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 12.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Nowa Formuła Mistrzów Kodu - recenzja gry F1 2011
Nowa Formuła Mistrzów Kodu - recenzja gry F1 2011

Recenzja 21 września 2011, 10:19

Trzeba przyznać, że w porównaniu z poprzednią odsłoną znacznie poprawiła się praca sztucznej inteligencji. Nasi rywale z reguły dobrze reagują na niebieską flagę i potrafią opuścić swój idealny tor jazdy - całkiem nieźle radzą sobie również w sesjach treningowych oraz kwalifikacyjnych podczas wykonywania dojazdowego kółka, gdy ze spokojem przepuszczają nasz bolid w trakcie kręcenia pomiarowego okrążenia. O wiele lepiej prezentuje się także praca kierowców podczas wyścigów – choć rzadko opuszczają właściwą linię poruszania się po trasie, nie wjeżdżają bezceremonialnie w tył, chcąc za wszelką cenę szybko odzyskać pozycję. Słabo za to radzą sobie podczas wchodzenia w zakręty – wystarczy delikatnie opóźnić hamowanie, by zbliżyć się do rywala i zaatakować go po zewnętrznej stronie toru.

PC
X360
PS3
3DS
PSV