Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2012, 12:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Ninja Gaiden 3, F1 2012) 14/3/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 3, specjalnym wydaniu Ninja Gaiden 3, przedłużeniu umowy przez firmę Codemasters na tworzenie gier z serii F1, a także terminie premiery kompilacji Resident Evil: Chronicles HD.

Burnout Paradise: The Ultimate Box

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Burnout Paradise: The Ultimate Box. Dzieło studia Criterion Games możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 3,74 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Call of Duty: Modern Warfare 3

Użytkownicy Xbox Live subskrybujący usługę Call of Duty Elite otrzymali wczoraj kolejne dodatki DLC do gry Call of Duty: Modern Warfare 3. Wprowadzają one jedną mapę (Black Box) do tradycyjnych rozgrywek wieloosobowych oraz dwie misje (Black Ice, Negotiator) do trybu Operacje Specjalne. Nowa zawartość wraz z wcześniejszymi rozszerzeniami od 20 marca będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy kont Xbox Live.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Ninja Gaiden 3, F1 2012) 14/3/12 - ilustracja #1

1666

Firma THQ zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Pantentowym znak towarowy 1666 odnoszący się do „gier wideo”. Amerykański wydawca nie komentuje tego posunięcia, ale można spekulować, że chodzi o tworzoną produkcję o takim tytule.

F1 2012

Firma Codemasters przedłużyła umowę na wykorzystanie licencji F1 w grach wideo. Najnowsze porozumienie będzie obowiązywać przez kilka lat, choć nie podano konkretnego okresu czasu. Oznacza to, że w tym roku powinniśmy otrzymać F1 2012, czyil kolejną odsłonę dobrze przyjętej serii wyścigowej, w której możemy zasiąść za kierownicą bolidów Formuły 1.

Orcs Must Die! / L.A. Noire

W promocji Midweek Madness na platformie Steam znalazły się gry Orcs Must Die! oraz L.A. Noire. Produkcje zespołów Robot Entertainment oraz Team Bondi możecie nabyć odpowiednio 75% taniej (2,74 euro, czyli ok. 11 zł) i 50% taniej (14,99 euro, czyli ok. 62 zł). Oferty zakończą się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Ninja Gaiden 3

Kanadyjski sklep internetowy Video Games Plus umieścił w swojej ofercie grę Ninja Gaiden 3 na PlayStation 3 w specjalnej edycji z nakładką na kontroler PlayStation Move. Ma ona kształt zakrwawionej katany, której używa Ryu Hayabusa. Firma Tecmo potwierdziła serwisowi Joystiq, że jest to zestaw dopuszczony do sprzedaży, ale nie będzie oficjalnie wydany przez japoński koncern. Ninja Gaiden 3 zadebiutuje w Europie 23 marca na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Wersja na tę pierwszą konsolę zaoferuje wsparcie dla PlayStation Move.

Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Ninja Gaiden 3, F1 2012) 14/3/12 - ilustracja #2

Resident Evil: Chronicles HD

Firma Capcom ujawniła, że zestaw Resident Evil: Chronicles HD zadebiutuje na łamach PlayStation Network w czerwcu bieżącego roku. Jest to kompilacja dwóch strzelanin „na szynach” (celowniczki) pierwotnie wydanych na konsoli Wii - mowa o Resident Evil: The Umbrella Chronicles oraz Resident Evil: The Darkside Chronicles. Odpowiedniki na PlayStation 3 otrzymają poprawioną oprawę graficzną w rozdzielczości HD oraz obsługę kontrolera PlayStation Move.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Quantum Conundrum
 2. Hell Yeah! Wrath of the Dead Rabbit
 3. Jet Set Radio HD
 4. RIFT
 5. Warp
 6. Virtua Fighter 5: Final Showdown
 7. Yesterday

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. AirBuccaneers HD – gameplay #1
 2. Battlefield 3 – Close Quarters – Ziba Tower
 3. Ben 10: Galactic Racing – trailer #1
 4. Brick-Force – Closed Beta