Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3PSVPCX360
Okładka Jet Set Radio HD (PC)
OkładkaJet Set Radio HD (PC)

Jet Set Radio HD

Ulepszona konwersja przeboju z konsoli Dreamcast. Zabawa sprowadza się do pełnego efektownych trików jeżdżenia rolkami po rozległych poziomach i pokrywaniu różnorodnych obiektów własnym graffiti, przy jednoczesnym unikaniu policjantów.

Zręcznościowe | reedycje/remastery/remaki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jet Set Radio HD Premiera

18wrz2012

PS3

19wrz2012

PC X360

20lis2012

PSV

producent: Sega wydawca: Sega Strona oficjalna

Jet Set Radio HD to odświeżona konwersja klasycznej gry zręcznościowej, która wydana została na konsolę Dreamcast w 2000 roku. Teraz firma Sega postanowiła umożliwić zagranie w ten przebój szerszej publiczności.

Akcja gry toczy się w Tokio, a konkretnie w trzech jego dzielnicach - Shibuya, Benten oraz Kogane. Gracz wciela się jeżdżącego na rolkach graficiarza imieniem Beat, który nie został przyjęty do żadnego z lokalnych gangów, więc postanowił założyć własny nazwany GG. Szybko dołącza do niego Gum oraz Tab i cała trójka postanawia przejąć tereny konkurencyjnych gangów. Metoda realizacji tego zadania jest prosta i polega na pokrywaniu ścian budynków symbolami grupy. W osiągnięciu celu przeszkadzają nam policjanci dowodzeni przez Kapitana Onishimę. Inne gangi również nie zamierzają stać z założonymi rękoma i patrzeć jak zakrywamy ich loga własnym.

Zabawa sprowadza się do pełnego efektownych trików jeżdżenia rolkami po rozległych poziomach i pokrywaniu różnorodnych obiektów własnym graffiti, przy jednoczesnym unikaniu policjantów. Z poziomu na poziom stróże prawa robią się coraz bardziej agresywni. Początkowo ganiają nas zwykli mundurowi z pałkami, ale na późniejszych mapach musimy zmierzyć się nawet z oddziałami S.W.A.T wspomaganymi przez czołgi i helikoptery.

Co pewien czas natkniemy się też na konkretne wyzwania, na realizację których mamy ograniczony czas. Ma to miejsce m.in. przy próbie rekrutacji nowych członków gangu. Kandydaci chcą abyśmy pokazali im na co nas stać i aby zyskać ich oddanie musimy się wpierw wykazać się sporymi umiejętnościami. Zabawę urozmaicają również pojedynki z bossami z konkurencyjnych gangów, w których próbują oni zamalować nasze symbole, a my staramy się zrobić to samo z ich logami.

Mocną stroną Jet Set Radio HD jest grafika. Pierwowzór z Dreamcasta był pod tym względem prawdziwą rewolucją. To tam po raz pierwszy zastosowano technologię cell-shadingu. Dzisiaj nie robi to już na nikim wrażenia i metoda ta pojawiła się od tego czasu w niezliczonych innych produkcjach. Gra wciąż broni się jednak doskonałym stylem wizualnym, pełnym świetnych projektów postaci i krzykliwych kolorów, które dodatkowo zyskują na uroku dzięki wprowadzeniu wysokiej rozdzielczości. Warto dodać, że wszystkie graffiti zaprojektowane zostały przez artystę posługującego się pseudonimem Inkie, który był współpracownikiem legendarnego Bansky'ego.

Ostatnia modyfikacja 9 marca 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jet Set Radio HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
X360
PS3
PSV