Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2012, 12:32

autor: Sarge

Minimalne wymagania sprzętowe gry Guild Wars 2

Na oficjalnej stronie gry Guild Wars 2 pojawiły się jej wymagania sprzętowe. Na razie ujawniono jedynie minimalną specyfikację.

Firma ArenaNet podała minimalne wymagania sprzętowe gry Guild Wars 2. Okazuje się, że do uruchomienia tej długo oczekiwanej produkcji MMO nie będziemy potrzebowali wyjątkowo mocnego komputera.

Minimalna specyfikacja została opublikowana na oficjalnej stronie Guild Wars 2. Wciąż nie znamy rekomendowanych wymagań, które pozwolą na komfortową rozgrywkę w najwyższych detalach. Twórcy zastrzegają również, że poniższe dane mogą zmienić się do czasu premiery pełnej wersji.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. Procesor: Core 2 Duo 2.0 GHz / Athlon 64 X2
  2. Karta graficzna: 256 MB (GeForce 7800 / Radeon X1800 lub lepsza)
  3. System operacyjny: Windows XP Service Pack 2 lub nowszy
  4. Dysk twardy: 25 GB
Minimalne wymagania sprzętowe gry Guild Wars 2 - ilustracja #1

Podana konfiguracja sprzętu nie należy do najnowocześniejszych, choć w przypadku przedstawicieli gatunku MMO jest to raczej norma (nie licząc wyjątków w postaci choćby Final Fantasy XIV). Warto wspomnieć o tym, że nie ujawniono ilości pamięci operacyjnej potrzebnej do rozpoczęcia zabawy. Prawdopodobnie twórcy na razie nie są w stanie podać dokładnych danych na ten temat.

Wczoraj otrzymaliśmy mało optymistyczne informacje na temat sugerowanej ceny Guild Wars 2. Okazuje się, że za samą grę zapłacimy 54,99 euro (ok. 242 złotych), a kolekcjonerska edycja została wyceniona na poziomie 149,99 euro (ok. 617 złotych). Na szczęście firma CD Projekt (rodzimy dystrybutor) prowadzi negocjacje w celu lepszego dostosowania cen do polskich realiów. Mimo wszystko trzeba pamiętać o tym, że opłata za Guild Wars 2 pobierana jest jednorazowo, a więc wyższy koszt początkowy zaowocuje brakiem abonamentu.

Guild Wars 2 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier MMO, zdająca się być poważną konkurencją dla World of Warcraft, czy Star Wars: The Old Republic. Dokładna data premiery produkcji firmy ArenaNet pozostaje nieznana, choć wkrótce ruszą jej zamknięte beta testy. Twórcy odnotowali ponad million aplikacji zgłoszeniowych, co pokazuje bardzo duże zainteresowanie tym tytułem.

  1. Zapowiedzi gry Guild Wars 2
  2. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2