Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2012, 12:48

autor: Hed

Guild Wars 2 – milion osób zapisało się na testy gry

Zapisy na zamkniętą betę gry Guild Wars 2 zainteresowały ponad milion graczy. Tyle aplikacji zgłoszeniowych otrzymali twórcy produkcji ze studia ArenaNet.

Guild Wars 2 – milion osób zapisało się na testy gry - ilustracja #1

Studio ArenaNet poinformowało, że na zamkniętą betę gry Guild Wars 2 zapisało się ponad milion graczy. Zapisy ruszyły zaledwie kilkadziesiąt godzin temu i trwały dwie doby. Producenci podziękowali za tak duże zainteresowanie ich tytułem w specjalnym filmie, w którym oglądamy ich żywiołową reakcję na milionową aplikację zgłoszeniową. Popularność bety potwierdza, że na kontynuację oryginalnego Guild Wars czeka naprawdę wiele osób.

Zapisy na testy są już zamknięte, więc osoby, które nie zdążyły złożyć aplikacji muszą liczyć na to, że pojawią się inne sposoby na wzięcie udziału w zabawie. Beta powinna wystartować w najbliższych tygodniach – najprawdopodobniej jeszcze w marcu. Wybrańcy zostaną poinformowani o dostępie do gry drogą emailową i będą musieli podpisać stosowną umowę. Oznacza to, że nie będzie można dzielić się szerzej tym, co zobaczymy w becie.

Guild Wars 2 – milion osób zapisało się na testy gry - ilustracja #2
Milion zgłoszeń do bety – reakcja studia ArenaNet.

To nie koniec wieści o Guild Wars 2. ArenaNet przedstawiła bowiem bardziej szczegółowe informacje na temat trybu World vs World, w którym zmierzy się nawet kilkuset graczy na olbrzymich mapach. Mike Ferguson, jeden z deweloperów, opowiedział na oficjalnym blogu Guild Wars 2 o maszynach oblężniczych i paru innych elementach. Producent przyjmował też pytania od fanów na łamach serwisu Reddit – to kolejna kopalnia ciekawostek.

Otwarcie zapisów na betę Guild Wars 2 nie było zaskoczeniem, bo autorzy zapowiadali, że zamierzają wkrótce pokazać swoją grę. Wcześniej odbyły się zamknięte testy dla dziennikarzy. Miałem okazję wziąć w nich udział i spisać wrażenia w tekście zatytułowanym Nadchodzi nowa era MMO. W kolejnych dniach publikowałem też odcinki raportu z bety, w których podjąłem takie tematy jak świat gry, interfejs, rozwój postaci, czy chociażby PvP. Linki znajdziecie poniżej.

Data premiery Guild Wars 2 jest wciąż nieznana.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.