Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2012, 12:29

autor: Adrian Werner

Pecetowe Resident Evil: Operation Raccoon City dopiero w maju

Firma Capcom poinformowała o opóźnieniu wersji pecetowej Resident Evil: Operation Raccoon City. Gra trafi do sprzedaży dopiero dwa miesiące po edycjach konsolowych.

Pecetowe Resident Evil: Operation Raccoon City dopiero w maju - ilustracja #1

Już w przyszłym miesiącu posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 zagrają w Resident Evil: Operation Raccoon City, czyli najnowszą odsłonę popularnego cyklu firmy Capcom. Gra zmierza również na PC. Do tej pory wszystko wskazywało na to, że wersja komputerowa trafi do sprzedaży w tym samym czasie co konsolowa. Niestety okazało się, że pecetowcy będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ich edycja zadebiutuje dopiero 18 maja. Na pocieszenie dostaną lepsze efekty graficzne i wsparcie dla trójwymiarowej technologii Nvidia 3D Vision.

Warto przy okazji przypomnieć, że w naszym kraju gra ukaże się nakładem firmy Cenega w podwójnej wersji językowej na wszystkich trzech platformach docelowych. Będziemy więc mogli dokonać wyboru pomiędzy wersją angielską, a polskimi napisami. To szczególnie dobra nowina dla posiadaczy Xboksa 360 i PlayStation 3, ponieważ konsole są najczęściej pomijane podczas lokalizacji.

W Resident Evil: Operation Raccoon City powrócimy do miasta, w którym rozpoczęła się cała seria. Gra nie będzie jednak przypominała pierwszych odsłon cyklu. Zamiast horroru dostaniemy strzelankę, w które nacisk położony zostanie głównie na tryb multiplayer. Za produkcję odpowiada kanadyjskie studio Slant Six Games. Bardziej ortodoksyjni fani marki nie mają jednak powodów do narzekań, ponieważ równolegle Capcom pracuje również nad Resident Evil 6.

Pecetowe Resident Evil: Operation Raccoon City dopiero w maju - ilustracja #2 Capcom niestety przyzwyczaił nas już do opóźnień wersji pecetowych swoich gier. Taki los spotkał m.in. Super Street Fighter IV: Arcade Edition, Lost Planet 2 czy Resident Evil 5, a w przyszłości lista ta powiększy się o Street Fighter X Tekken i Resident Evil 6.

Gwoli sprawiedliwości trzeba jednak dodać, że sporo gier wydawcy (np. Dark Void, Bionic Commando, MotoGP, Dead Rising 2) ukazuje się równocześnie na wszystkich platformach docelowych.

  1. Resident Evil: Operation Raccoon City – wrażenia z rozgrywki
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.