Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2012, 13:17

autor: Szymon "Hed" Liebert

Guild Wars 2 – beta wystartuje w marcu. Premiera gry w tym roku

Studio ArenaNet zapowiedziało start kolejnego etapu bety Guild Wars 2 i potwierdziło, że premiera gry nastąpi w tym roku. Deweloper zamierza dopuścić do zabawy większą liczbę graczy w marcu i kwietniu.

Firma ArenaNet zapowiedziała, że w marcu rozpocznie się kolejny etap bety gry Guild Wars 2, do którego zostanie dopuszczona większa liczba graczy, a nie tylko ścisła grupa testerów wybrana przez producenta. Miesiąc wcześniej produkcję będą mogli wypróbować dziennikarze. Deweloper potwierdził też, że druga odsłona świetnej serii MMO, tworzona od pięciu lat, zostanie wydana w tym roku. Nie podano co prawda dokładnej daty premiery, ale i tak fani gatunku mają powody do radości.

Niedawno zakończyliśmy pierwszą zamkniętą betę i jesteśmy gotowi, żeby przeprowadzić większe wydarzenia tego typu”, napisał Mike O’Brien, założyciel i prezes studia ArenaNet. Producent przekazał, że w marcu i kwietniu większa liczba graczy będzie miała okazję sprawdzić grę. Kolejne testy „doprowadzą nas do premiery Guild Wars 2, która nastąpi w późniejszym okresie tego roku”.

Guild Wars 2 – beta wystartuje w marcu. Premiera gry w tym roku - ilustracja #1

Dzisiejsze doniesienia przekazane bezpośrednio przez twórców Guild Wars 2 nie są zaskoczeniem, bo niedawno pisaliśmy o rozpoczęciu planowania globalnej bety. Jak widać, deweloper jest w końcu gotowy na to, aby pokazać swoje dzieło szerszej publiczności. Spodziewamy się, że wkrótce zostaną ujawnione szczegóły całego przedsięwzięcia i informacje o tym, jak wziąć w nim udział.

Start bety w marcu i kwietniu tego roku oznacza, że do premiery Guild Wars 2 zostało już tylko kilka miesięcy. Zwykle następuje ona niedługo po zakończeniu tego typu testów. Nie wiemy jednak jak długa będzie beta. Tak czy inaczej, miłośnicy pierwszej części serii i innych gier MMO w końcu mają na co czekać. Najbliższe tygodnie oczekiwania będą wyjątkowo długie.

  1. Oficjalna strona Guild Wars 2
  2. Dowiedz sie więcej o grze Guild Wars 2