Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 stycznia 2012, 09:18

ArenaNet rozpoczęła planowanie otwartej bety gry Guild Wars 2

Twórcy gry Guild Wars 2 planują już jej otwartą betę. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi przedstawicielki studia ArenaNet. Niestety, data premiery produkcji jest nadal nieznana.

Studio ArenaNet rozpoczęło planowanie otwartej bety gry Guild Wars 2. Takie zdanie padło w wywiadzie przeprowadzonym przez serwis Nevermet Press z przedstawicielką dewelopera Angel Leigh McCoy. Potwierdziła ona, że zamknięte testy tytułu ruszyły i najwyraźniej niedługo powinny przeobrazić się w ogólnodostępne wydarzenie, na które tak bardzo czekają fani pierwowzoru.

McCoy usłyszała pytanie, które chcielibyśmy zadać studiu ArenaNet chyba wszyscy: kiedy gra zostanie wydana. Przedstawicielka dewelopera skomentowała to tak: „Nie jestem w stanie na to odpowiedzieć, bo nie wiem. Mogę za to zdradzić, że obecnie jesteśmy w zamkniętej becie i rozpoczęło się planowanie otwartej bety”. Nie ma wątpliwości, że Guild Wars 2 zbliża się wielkimi krokami.

ArenaNet rozpoczęła planowanie otwartej bety gry Guild Wars 2 - ilustracja #1

Wspomniane przez McCoy zamknięte testy wystartowały jeszcze w grudniu ubiegłego roku i są przeznaczone dla wąskiego grona graczy. Przebieg bety niewątpliwie będzie miał wpływ na datę premiery Guild Wars 2, której wciąż nie znamy. Po raz kolejny upewniamy się jednak, że produkcja jest już na ukończeniu i fani MMO będą mogli w nią zagrać za, miejmy nadzieję, parę miesięcy.

Guild Wars 2 jest ważną premierą MMO z kilku powodów. Przede wszystkim, będzie to produkcja pozbawiona abonamentu miesięcznego, a więc nieźle wpisująca się w popularny trend gier free to play (w odróżnieniu od nich, Guild Wars 2 trzeba będzie kupić!). Po drugie, studio ArenaNet zapowiada rewolucję w gatunku. Dotychczasowe prezentacje rzeczywiście robiły duże wrażenie.

  1. Więcej informacji o grze Guild Wars 2