Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 stycznia 2012, 13:02

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Final Fantasy Dimensions tytułem nowej odsłony popularnej serii gier RPG?

Pojawiły się plotki, że firma Square Enix pracuje nad nową odsłoną serii Final Fantasy. Wszystko przez znak towarowy Final Fantasy Dimensions, który japoński wydawca zarejestrował kilka dni temu.

Firma Square Enix zarejestrowała znak towarowy Final Fantasy Dimensions. Rodzi to spekulacje, że chodzi o nową odsłonę popularnej serii gier RPG.

Powyższa nazwa została utworzona 16 stycznia bieżącego roku. Smaczku sprawie dodaje fakt, że japoński wydawca wykupił domenę finalfantasydimensions.com, więc najwyraźniej nie ma mowy o żadnym przypadku. Wprawdzie strona jest na razie nieaktywna, ale całkiem możliwe, że w przyszłości to się zmieni.

Final Fantasy Dimensions tytułem nowej odsłony popularnej serii gier RPG? - ilustracja #1

Fani mają nadzieję, że Final Fantasy Dimensions jest tytułem niezapowiedzianej jeszcze odsłony popularnego cyklu RPG. Możliwy jest także scenariusz, że chodzi jedynie o reedycję starszych części, gdyż firma Square Enix ma za sobą wiele takich wydań. Równie dobrze jednak nazwa może nie mieć żadnego odzwierciedlenia w pełnoprawnej produkcji, więc musimy czekać na oficjalne stanowisko japońskiego koncernu.

Warto dodać, że podtytuł Dimensions oznacza „wymiary”. Można więc przypuszczać, że szykowana jest gra z myślą o 3DS-ie. Przenośna konsolka charakteryzuje się przecież możliwością zabawy w trzech wymiarach (3D), więc tajemniczy tytuł wcale nie musi okazać się przypadkowy.

Obecnie czekamy na premierę gry Final Fantasy XIII-2, która w grudniu ubiegłego roku ukazała się w Japonii, a 3 lutego zadebiutuje w Europie. Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją wydanej niemal półtora roku temu trzynastej części serii. Wcielimy się w nowego bohatera, Noela, któremu towarzyszyć będzie znana z poprzedniej części Serah.