Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Ninja Gaiden 3 (PS3)

Ninja Gaiden 3

Trzecia odsłona gry akcji traktującej o przygodach wojownika ninja imieniem Ryu Hayabusa. Jest to bezpośrednia kontynuacja produkcji wydanej w 2008 roku na Xboksa 360, która później w poprawionej formie została wydana na PlayStation 3.

Akcji | TPP | hack'and'slash | ninja

Okładka Ninja Gaiden 3 (PS3)

data premiery gry:

20mar2012

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ninja Gaiden 3 to chronologicznie trzecia część popularnego cyklu gier akcji, w którym wcielając się w wojownika ninja eliminujemy dziesiątki napotykanych po drodze wrogów. W międzyczasie ukazało się jednak kilka innych poprawionych edycji oryginału, wobec czego seria tak naprawdę liczy sobie więcej pozycji. Ten tytuł jest bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2008 roku Ninja Gaiden 2. Za jego powstanie ponownie odpowiada studio Team Ninja, choć tym razem już bez jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w zespole – Tomonobu Itagakiego.

Jeszcze raz przychodzi nam wcielić się w Ryu Hayabusę – ninję znanego między innymi z serii bijatyk Dead or Alive. W Ninja Gaiden 3 fabuła koncentruje się na utracie przez Ryu Hayabusę powierzonego jego opiece Smoczego Miecza i walce przeciw tajemniczej korporacji wykorzystującej kod genetyczny głównego bohatera do stworzenia niebezpiecznych monstrów.

Tytuł charakteryzuje się niezwykle dynamiczną i widowiskową rozgrywką, w trakcie której główną rolę odgrywają potyczki z różnego rodzaju adwersarzami. System walki został uproszczony względem poprzedniczek a sama gra jest znacznie łatwiejsza na normalnym poziomie trudności. W stosunku do drugiej części autorzy postanowili zrezygnować ze sklepiku, nie mamy możliwości ani dowolnej zmiany broni, ani podnoszenia jej statystyk.

Całość działa na zmodyfikowanym silniku Ninja Gaiden Sigma 2. W stosunku do tej pozycji zwiększono jednak brutalność poszczególnych akcji, a w trakcie pojedynków krew leje się strumieniami. Dużym atutem jest animacja płynnie działająca w 60 klatkach na sekundę. Urozmaiceniem dla trybu jednoosobowego jest multiplayer obsługujący maksymalnie ośmiu gracza. W ramach tego typu rozgrywki zaoferowano nam możliwość kooperacji oraz walki między sobą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 165 głosów czytelników.

Gry podobne do Ninja Gaiden 3

Klasyfikacja PEGI Ninja Gaiden 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Trzecie wejście smoka - recenzja gry Ninja Gaiden 3
Trzecie wejście smoka - recenzja gry Ninja Gaiden 3

Recenzja 5 kwietnia 2012, 15:21

Twórcy zrezygnowali także z możliwości dowolnego wyboru broni. Koniec z kupowaniem, teraz nie mamy żadnego wpływu na to, czym Ryu walczy, z wyjątkiem łuku, który otrzymujemy przed drugą misją. W trakcie gry jest on przydatny tylko w przypadku konieczności zlikwidowania delikwentów walących do nas z broni miotanej lub rakietnic, a także do zestrzeliwania gości z plecakami odrzutowymi. Kilkakrotnie wykorzystujemy go też podczas rozwałki helikopterów oraz jedynej sekwencji jazdy samochodem w fotelu pasażera. Parę razy w potyczce towarzyszą Ryu również inne postacie.

X360
PS3