Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2012, 14:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Batman: Arkham City, Battlefield 3) 4/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do gier Batman: Arkham City, Battlefield 3 oraz Ninja Gaiden 3, wersji trial Star Wars: The Old Republic, a także projekcie na konsole nowej generacji studia EA DICE.

Capsized

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Capsized. Dzieło studia Alientrap możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Star Wars: The Old Republic

Posiadacze gry Star Wars: The Old Republic od teraz mogą udostępnić jej wersję trial aż 25 znajomym. Dotychczas do testów próbnej edycji zaprosić można było jedynie trzy osoby. Trial pozwala przez siedem dni sprawdzać ograniczoną zawartość produkcji studia BioWare. Warto dodać, że od czasu wysłania stosownego zaproszenia jego adresat ma tylko 14 dni na rozpoczęcie darmowej zabawy.

Batman: Arkham City

W serwisie PS3Trophies pojawiły się nieznane wcześniej Trofea do gry Batman: Arkham City. Dziesięć nowych osiągnięć zatytułowanych zostało jako Harley Quinn DLC, co sugeruje rozszerzenie z charyzmatyczną pomocnicą Jokera. Opis jednego z Trofeów wskazuje na to, że dodatek pozwoli zagrać jako Robin. Deweloper nie komentuje tego wycieku, ale stosowna zapowiedź wydaje się kwestią czasu.

Wieści ze świata (Batman: Arkham City, Star Wars: The Old Republic, Battlefield 3) 4/4/12 - ilustracja #1

Battlefield 3

W usłudze Xbox Live pojawiły się kontrowersyjne dodatki DLC do gry Battlefield 3, znane posiadaczom wersji na PC oraz PlayStation 3. Pozwalają one za opłatą odblokować bronie i przedmioty, które normalnie są do zdobycia w miarę osiąganych poziomów doświadczenia. Ich pełną listę wraz z cenami znajdziecie na oficjalnej stronie Xbox.com.

Torchlight II

Studio Runic Games ujawniło listę tzw. petów (zwierząt towarzyszących bohaterom w czasie rozgrywki) w grze Torchlight II. Na oficjalnej stronie znajdziecie opis siedmiu kompanów, którzy trafią do pełnej wersji. Torchlight II zadebiutuje w tym roku wyłącznie na PC.

EA DICE

Szwedzkie studio EA DICE zatrudni starszego dewelopera oprogramowania, który zająłby się produkcją AAA na konsole obecnej i przyszłej generacji. Nowy pracownik będzie miał do czynienia z silnikiem Frostbite, na którym działa m.in. Battlefield 3. Tradycyjnie nie ujawniono, o jaki tytuł może chodzić.

Ninja Gaiden 3

W usłudze Xbox Live zadebiutował pierwszy dodatek DLC do gry Ninja Gaiden 3. Rozszerzenie Ninja Pack 1 wprowadza dodatkową broń (Metal Claws), dwadzieścia wyzwań oraz dwanaście nowych przedmiotów. Całość kosztuje 800 punktów Microsoftu a dzisiaj po południu ukaże się w europejskim PlayStation Network za ok. 36 złotych. Z kolei 24 kwietnia udostępnione zostanie DLC wprowadzające wysoki poziom trudności Ultimate Ninja. Przez pierwszy miesiąc będzie można je ściągnąć za darmo.

Blur / X SuperBox

W promocji Midweek Madness na platformie Steam znalazła się gra Blur oraz zestaw X SuperBox. Produkcje zespołów Bizarre Creations oraz Egosoft możecie nabyć odpowiednio 75% taniej (5 euro, czyli ok. 20 zł) i 50% taniej (19,99 euro, czyli ok. 83 zł). Oferty zakończą się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

PlayStation All-Stars Battle Royale

Serwis PlayStationLifeStyle informuje o kwestionariuszu firmy Sony dotyczącym gry PlayStation All-Stars Battle Royale. Ma to być produkcja w stylu Super Smash Bros., która wcześniej w sieci występowała pod nazwą Title Fight. Anonimowe źródła PlayStationLifeStyle donoszą o tym, że taka pozycja rzeczywiście jest tworzona i na tegorocznych targach E3 doczekamy się jej oficjalnej zapowiedzi.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: