Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2012, 09:37

autor: DogGhost

Nowa aktualizacja gry Battlefield 3 wprowadza płatne przedmioty

Najnowsza aktualizacja gry Battlefield 3 na konsolę PlayStation 3 wprowadziła wynajmowanie serwerów i poprawki dotyczące balansu rozgrywki. Jednocześnie pojawiły się płatne pakiety pozwalające nowym graczom na odblokowanie wszystkich bonusów zdobywanych w trakcie zabawy.

Wczoraj ukazała się duża aktualizacja gry Battlefield 3 w wersji na konsolę PlayStation 3. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, twórcy wprowadzili szereg zmian mających na celu usunięcie zgłaszanych błędów i poprawę balansu rozgrywki, a także udostępnili możliwość wynajmowania serwerów. Wśród graczy pewne kontrowersje wzbudziło jednak dodanie płatnych pakietów przedmiotów pozwalających na szybkie odblokowanie wszystkich bonusów zdobywanych wraz z postępami w grze.

Nowa aktualizacja gry Battlefield 3 wprowadza płatne przedmioty - ilustracja #1

Zdaniem twórców ze studia EA DICE, rozwiązanie to pozwoli na prowadzenie bardziej wyrównanej walki między nowymi graczami a doświadczonymi weteranami. Ta opcja z pewnością przypadnie do gustu również ludziom niemającym zbyt dużo czasu na zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia. Choć gracze, którzy poświęcili wiele godzin na odblokowanie bonusów mogą czuć się trochę nieswojo, to trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie muszą wydawać dodatkowych pieniędzy. Kilkumiesięczna praktyka z pewnością zapewni im przewagę na polu walki w starciu z dobrze wyposażonymi nowicjuszami.

Drugą z dużych nowości wprowadzonych w ramach tej aktualizacji jest możliwość wypożyczania serwerów. W zależności od wybranego okresu wiąże się to z wydatkiem od 1,49 dolara (niecałe 5 zł) za jeden dzień do 64,99 dolarów (ok. 200 złotych) za kwartał. W zamian otrzymamy dostęp do modyfikacji wielu parametrów pozwalających na dostosowanie przebiegu rozgrywki do naszych preferencji. Usługa powinna osiągnąć pełnię możliwości w ciągu najbliższego tygodnia.

W dalszym ciągu nie znamy dokładnej daty wydania aktualizacji dla posiadaczy wersji pecetowej oraz przeznaczonej na Xboksa 360. Powody tego opóźnienia wyjaśnił serwisowi PC Gamer producent wykonawczy Patrick Bach. Jego zdaniem zwłoka jest spowodowana procesem certyfikacji w przypadku konsol. Z jednej strony takie postępowanie ma swoje zalety, gdyż występuje mniejsze prawdopodobieństwo przeoczenia poważnych błędów w aktualizacji. Z drugiej jednak strony ewentualna pomyłka jest znacznie trudniejsza do usunięcia, gdyż ponownie trzeba czekać z zatwierdzeniem jej rozwiązania.