Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2012, 21:55

autor: Ender

Data premiery Epic Mickey 2 i szczegóły dotyczące Epic Mickey w wersji na konsolę 3DS

Znamy już dokładną europejską datę premiery Epic Mickey 2: The Power of Two. Podała ją dzisiaj odpowiadająca z produkcję firma Disney Interactive. Poznaliśmy również pierwsze szczegóły dotyczące gry Epic Mickey: Power of Illusion, która trafi na konsolę Nintendo 3DS.

Data premiery Epic Mickey 2 i szczegóły dotyczące Epic Mickey w wersji na konsolę 3DS - ilustracja #1

Firma Disney Interactive ogłosiła europejską datę premiery gry Epic Mickey 2: The Power of Two. Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami wyznaczono ją na początek tegorocznej jesieni, a konkretnie na dzień 26 września. Tytuł trafi równocześnie na konsole Wii, Xbox 360 i Playstation 3. The Power of Two jest bezpośrednią kontynuacją trójwymiarowej platformówki Epic Mickey, wydanej w 2010 roku. Obie produkcje sygnowane są nazwiskiem Warrena Spectora, współtwórcy serii Deus Ex i pozwalają graczom wcielić się w tytułową Myszkę Miki. Druga część serii, do znanych już elementów rozgrywki, wprowadzić ma tryb kooperacji oraz naprawić wiele błędów oryginału, które psuły zabawę graczom.

W sieci pojawiły się także nowe informacje dotyczące przeznaczonej na konsolę 3DS gry Epic Mickey: Power of Illusion, która towarzyszyć będzie premierze Epic Mickey 2. Według czasopisma Nintendo Power, tytuł będzie zupełnie odrębną produkcją, niezwiązaną bezpośrednio z pozostałymi odsłonami serii. Jego twórcy bardzo mocno inspirowali się kultową platformówką z disnejowską myszką w roli głównej, pod tytułem Castle of Illusion Starring Mickey Mouse, którą wydano w 1990 roku na konsolę Sega Genesis. Podobnie jak ta ponad dwudziestoletnia produkcja, Power of Illusion jest tradycyjną dwuwymiarową grą platformową z ręcznie rysowanymi tłami oraz postaciami bohaterów. W trakcie rozgrywki często będziemy wykorzystywać stylus 3DS-a, by rysować i przywoływać w ten sposób do życia potrzebne nam przedmioty, pozwalające przejść dany poziom. Wszystkie zwiedzane lokacje będą oparte na znanych filmach Disneya. Będą to zarówno klasyczne obrazy, takie jak Śpiąca Królewna, jak i nowsze produkcje, chociażby Zaplątani.