Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2012, 20:40

autor: Ender

City Interactive zapowiada oficjalnie sieciowego FPS-a World of Mercenaries, zapisy na beta-testy już wkrótce

Polska firma City Interactive zapowiedziała nowego sieciowego FPS-a World of Mercenaries. Gra będzie dostępna jedynie dla użytkowników komputerów PC i oferować rozgrywkę w modelu free-to-play. Zapisy na beta-testy tytułu rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

City Interactive zapowiada oficjalnie sieciowego FPS-a World of Mercenaries, zapisy na beta-testy już wkrótce - ilustracja #1

Warszawska firma City Interactive oficjalnie zapowiedziała grę World of Mercenaries, o której informowaliśmy już wstępnie na początku tego roku. Według twórców, pracujących w rumuńskim oddziale City Interactive, powinniśmy spodziewać się pełnego akcji darmowego sieciowego FPS-a, tworzonego jedynie z myślą o komputerach PC. Tytuł, oferujący wyjątkowo płynny model sterowania, ma być nastawiony na rywalizację, zarówno pomiędzy pojedynczymi graczami jak i całymi zespołami/klanami. Jego kolejnymi cechami charakterystycznymi, podkreślanymi przez producenta, jest możliwość modyfikowania wielu rodzajów broni oraz rozwoju specyficznych umiejętności, jakimi posługują się nasze postacie. Równie ważna co gameplay ma być widowiskowa oprawa graficzna, stworzona na podstawie silnika Unreal Engine 3.

Deweloper nie udostępnił na razie żadnych filmów czy screenów z gry, a jednie trzy grafiki koncepcyjne, które możecie zobaczyć poniżej. Nie mamy też w tej chwili żadnych informacji o przybliżonej dacie premiery, jednak według otwartej właśnie oficjalnej strony internetowej, już za niecałe dwa tygodnie rozpoczną się zapisy na zamknięte beta-testy tytułu. Bogdan Oprescu, producent World of Mercenaries zapewnia, że będą one odgrywać ogromną rolę w kształtowaniu gry.

”Program zamkniętej bety będzie integralną częścią procesu deweloperskiego World of Mercenaries. Chcemy by gra powstały przy współudziale i dla wszystkich fanów FPS-ów. Liczymy na to, że wykujemy przyszłość gatunku i jesteśmy pewni, że dzięki entuzjazmowi i pomocy naszych testerów, uda się to nam bez problemu.”

World of Mercenaries to nie jedyny tytuł, powstający na zamówienie warszawskiego City Interactive. W tej chwil przygotowywane są jeszcze gry, takie jak Sniper: Ghost Warrior 2, Enemy Front czy Combat Wings: The Great Battles of WWII. Trwają też prace nad tajemniczym RPG akcji, nad którym nadzór sprawuje Tomasz Gop.

City Interactive zapowiada oficjalnie sieciowego FPS-a World of Mercenaries, zapisy na beta-testy już wkrótce - ilustracja #2
City Interactive zapowiada oficjalnie sieciowego FPS-a World of Mercenaries, zapisy na beta-testy już wkrótce - ilustracja #3
City Interactive zapowiada oficjalnie sieciowego FPS-a World of Mercenaries, zapisy na beta-testy już wkrótce - ilustracja #4

Ostatnia aktualizacja: 2012-03-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.