Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2012, 13:40

autor: Hed

World of Mercenaries – nowa gra free to play firmy City Interactive

World of Mercenaries to nowa gra polskiego City Interactive. O produkcji dowiedzieliśmy się od samego Marka Tymińskiego, szefa firmy znanej między innymi z serii Sniper: Ghost Warrior. Prezes wydawcy ujawnił pierwsze szczegóły tego projektu i skomentował parę innych gier, jakie właśnie są tworzone przez firmę.

World of Mercenaries to tytuł nowej gry polskiej firmy City Interactive, znanej z serii Sniper: Ghost Warrior. Produkcja została ujawniona przez Marka Tymińskiego, prezesa przedsiębiorstwa, w rozmowie, którą mieliśmy okazję przeprowadzić jakiś czas temu. Tytuł będzie pierwszym stricte multiplayerowym projektem rodzimego producenta, opartym o model free to play.

Nad World of Mercenaries pracuje rumuński, czterdziestoosobowy oddział City Interactive, składający się między innymi z byłych pracowników tamtejszych filii takich firm jak Ubisoft, Electronic Arts, czy Namco Bandai. Marek Tymiński ujawnił, że zamknięta beta tytułu ruszy w przeciągu kilku miesięcy, a otwartej bety możemy spodziewać się jeszcze w tym roku. Premiera gry nastąpi w 2013 roku.

World of Mercenaries – nowa gra free to play firmy City Interactive - ilustracja #1

Szef City Interactive wyjaśnił zamieszanie wokół tajemniczego Project Human. Okazuje się, że była to robocza nazwa gry, nad którą pracuje Tomasz Gop i studio Deck 13. Firma używa już innego nazewnictwa, bo wspomniany tytuł nie pasował do jej charakteru. Produkcja będzie tworzona przez około 60 osób (w Niemczech oraz Polsce) i ma być „jedną z najlepszych gier action RPG w momencie swojej premiery.

Poznaliśmy też nowe informacje o grze Alien Fear, która zmieniła specyfikę - z horroru na strzelankę. Produkcja hulająca na silniku Unreal będzie zawierała tryb solowy i co-op. Deweloperzy inspirują się takimi tytułami jak Gears of War 3 oraz Bulletstorm. Produkcja trafi do sprzedaży w dystrybucji cyfrowej (Xbox LIVE Arcade), ale w Polsce pojawi się także w pudełkach (możliwa jest także edycja specjalna).

World of Mercenaries – nowa gra free to play firmy City Interactive - ilustracja #2

Po więcej informacji na temat przeszłości i przyszłości City Interactive odsyłamy do naszej rozmowy. Marek Tymiński mówi w niej między innymi o trzech innych projektach firmy: Sniper: Ghost Warrior 2, Enemy Front oraz Combat Wings: The Great Battles of WWII.

  1. Rozmowa z Markiem Tymińskim z City Interactive

Ostatnia aktualizacja: 2012-01-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.