Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Battlefield 3: Close Quarters (X360)

Battlefield 3: Walka w zwarciu

Battlefield 3: Close Quarters

Battlefield 3: Close Quarters to drugie duże rozszerzenie do znakomitej strzelaniny Battlefield 3. Dodatek rozbudowuje tryb wieloosobowy wzbogacając go przede wszystkim o cztery nowe mapy przeznaczone dla maksymalnie 32 graczy oraz dodatkowe bronie.

To jest dodatek do gry Battlefield 3.

Akcji | Battlefield | współczesne konflikty | FPS | strzelanki

Okładka Battlefield 3: Close Quarters (X360)

data premiery gry:

19cze2012

PS3

26cze2012

PC X360

Close Quarters to dodatek do trzeciej części Battlefielda, który mocno zmienia charakter rozgrywki wieloosobowej. Walczymy na niedużych mapkach, a nie jak w oryginale, na olbrzymich planszach mieszczących ponad sześćdziesięciu graczy. Close Quarters to pierwszy z trzech dużych dodatków do Battlefielda 3, które pojawiły się w 2012 roku.

W przeciwieństwie do podstawowej wersji Battlefielda 3, w Close Quarters może walczyć jednocześnie do szesnastu graczy. Wynika to głównie z tego powodu, że w rozszerzeniu starcia toczone są na znacznie mniejszych planszach i taka ilość zawodników zapewnia optymalny komfort gry. Również z tego powodu nie możemy korzystać z pojazdów, które w oryginalnym Battlefield 3 odgrywają ważną rolę.

Szwedzki producent proponuje nam cztery mapy nastawione na szybką, dynamiczną i efektowną wymianę ognia w zamkniętych i nierzadko wąskich pomieszczeniach. Jedna z map, nazwana Ziba Tower, przenosi graczy do luksusowego piętrowego apartamentu z eleganckimi pokojami, jadalnią, kuchnią oraz tarasem. Kolejna z nich, Donya Fortress, pozwala nam na zabawę w dużej, kamiennej fortecy zbudowanej z mnóstwa malutkich pomieszczeń i wąskich korytarzy, proponując dodatkowo walkę na małych, przyległych placach,

Podczas walki towarzyszy nam efektowna i niezwykle realistyczna destrukcja otoczenia, którą zapewnia silnik Frostbite 2.0. Pociski i eksplozje granatów demolują pomieszczenia wpływając na taktykę walki. Powstają otwory w ścianach, w podłogach, kruszą się mury i wszelkiego rodzaju osłony. Wszystko to dzieje się wśród kolorowych eksplozji, pękających szyb i latających w powietrzu trocin z dziurawionych mebli.

Dodatek przynosi ze sobą dziesięć nowych broni, w tym między innymi karabin szturmowy austriackiej produkcji - Steyr AUG, shotgun SPAS-12 czy karabin maszynowy L86LSW, dziesięć nowych zadań oraz pięć unikalnych nieśmiertelników.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2-16  

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 323 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 314 głosów czytelników.

Gry podobne do Battlefield 3: Walka w zwarciu

Klasyfikacja PEGI Battlefield 3: Walka w zwarciu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Battlefield 3: Walka w zwarciu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepszy)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7
Battlefield 3: Walka w zwarciu - recenzja dodatku, gdzie trup ściele się gęsto
Battlefield 3: Walka w zwarciu - recenzja dodatku, gdzie trup ściele się gęsto

Recenzja 20 czerwca 2012, 12:22

Dziwi także pewna nonszalancja twórców odnośnie wymagań nowych zleceń, których spełnienie otwiera drogę do nowego arsenału. Do odblokowania jednego karabinu szturmowca należy zabić określoną liczbę wrogów z podwieszanego granatnika. Za takie wyczyny można zostać automatycznie wyrzuconym z wielu serwerów, na innych zaś dorobimy się złej opinii za złamanie jednej z powszechnych zasad fair play społeczności Battlefielda 3. Przy okazji przestaniemy wspierać zespół apteczkami.

PC
X360
PS3