Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2012, 11:45

autor: Sarge

Premiera dodatku DLC Walka w zwarciu do gry Battlefield 3 na Xboksie 360 i PC

W najbliższych godzinach na łamach Xbox Live oraz Origin pojawi się dodatek DLC Walka w zwarciu do gry Battlefield 3. Rozszerzenie wprowadza cztery nowe mapy do rozgrywek sieciowych, dwa tryby rozgrywki, niedostępne wcześniej bronie i kilka innych atrakcji.

Dzisiaj w usługach Origin oraz Xbox Live oficjalnie debiutuje dodatek DLC Walka w zwarciu do gry Battlefield 3. Dwa tygodnie temu rozszerzenie zostało udostępnione użytkownikom pakietu Battlefield 3 Premium.

Dodatek DLC Walka w zwarciu powinien pojawić się w usługach Origin oraz Xbox Live w ciągu kilku najbliższych godzin. Tydzień temu otrzymali go wszyscy posiadacze PlayStation 3. Z kolei z dwutygodniowym wyprzedzeniem rozszerzeniem mogą cieszyć się użytkownicy pakietu Battlefield 3 Premium (bez względu na platformę sprzętową). Walka w zwarciu kosztuje 1200 punktów Microsoftu na Xbox Live lub 54 złote na PlayStation Network (podobna cena powinna obowiązywać w sklepie Origin).

Główną atrakcją dodatku Walka w zwarciu są cztery mapy do multiplayera: Forteca Donia, Złomowisko, Operacja 925 oraz Ziba Tower. Twórcy wprowadzili również dwa nowe tryby: Dominacja i podbój (bardziej dynamiczna wariacja na temat tradycyjnego Podboju) oraz Mistrz Broni, w którym wszyscy gracze startują z pistoletami, by w miarę dokonywania kolejnych zabójstw otrzymywać coraz lepsze bronie. Wygrywa ten, kto pierwszy wykorzysta wszystkie rodzaje oręża.

Oprócz tego gracze mogą odblokować dziesięć nowych broni oraz pięć nieśmiertelników za wykonywanie różnego rodzaju zadań. Zazwyczaj polegają one na wyeliminowaniu określonej liczby przeciwników konkretną bronią. Mapy wchodzące w skład rozszerzenia oferują także bardziej rozbudowane możliwości destrukcji, a walka toczy się na krótki dystans.

Battlefield 3 doczekał się do tej pory dwóch dodatków DLC: Powrót do Karkand oraz Walka w zwarciu. Studio EA DICE przygotowuje jeszcze trzy kolejne rozszerzenia: Siły Pancerne (wrzesień 2012), Dogrywka (grudzień 2012) oraz Decydujące Starcie (marzec 2013). Pierwszy z nich zaoferuje bardziej rozległe poziomy do trybu multiplayer (w tym największą mapę w historii serii Battlefield), w których preferowana jest walka z udziałem pojazdów pancernych. Więcej szczegółów na temat nadchodzących dodatków DLC poznamy w przyszłości.