Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2012, 13:44

autor: Olek

Więcej współczesności i Desmonda w Assassin's Creed III

Główny scenarzysta gry Assassin's Creed III wyjawił w rozmowie z serwisem CVG, że fragmenty fabuły związane ze współczesnością i Desmondem będą miały zdecydowanie większy udział niż we wcześniejszych odsłonach serii.

 Więcej współczesności i Desmonda w Assassin's Creed III - ilustracja #1

O tym, że deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal chcą w efektowny sposób zakończyć wątek Desmonda wiadomo od kilku miesięcy. Twórcy Assassin's Creed III zazdrośnie strzegą tajemnic fabuły oraz tego, w jaki sposób zamierzają przedstawić wizję końca świata w 2012 roku. Matt Turner, główny scenarzysta przyznał jednak na łamach serwisu CVG, że w nadchodzącej produkcji gracze mogą spodziewać się znacznie większej liczby fragmentów rozgrywki z akcją osadzoną we współczesności.

Okazją do rozmowy z Turnerem była niedawna prezentacja Assassin's Creed III na zamkniętym pokazie prasowym w Londynie. Scenarzysta opowiedział głównie o wyzwaniach, przed jakimi stanęli deweloperzy. Jego zdaniem, przeniesienie głównych wątków fabuły w okres amerykańskiej rewolucji było pomysłem trafionym, choć niełatwym w realizacji. Przede wszystkim epoka ta została znacznie lepiej udokumentowana niż chociażby wyprawy krzyżowe. Z drugiej strony, większość ludzi ma tylko mgliste pojęcie o wydarzeniach i postaciach biorących w nich udział. Nad zgodnością z historycznymi i kulturowymi realiami czuwali historycy oraz członkowie indiańskiego plemienia Mohawk.

Według zapewnień Turnera, deweloperzy dobrze wykorzystali relatywnie długi czas wyznaczony na produkcję i znacznie większe niż w przypadku poprzednich części cyklu Assassin's Creed środki finansowe. W jego opinii, na pół roku przed premierą gra prezentuje się widowiskowo, dokładnie tak, jak zakładano na początku prac. Pozostały czas twórcy poświęcą na doszlifowanie swego dzieła.

 Więcej współczesności i Desmonda w Assassin's Creed III - ilustracja #2

Na pytanie o los Desmonda główny scenarzysta Assassin's Creed III udzielił wymijającej odpowiedzi, zdradzając jedynie, że bohater ten pojawiać się będzie na ekranie znacznie częściej niż w poprzednich odsłonach cyklu.

„Poświęcamy więcej czasu współczesności niż robiliśmy to w poprzednich grach. To duża część naszej opowieści i naprawdę nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów, aby ludzie mogli samemu sprawdzić o co chodzi. Ale możecie być spokojni, zobaczycie więcej Desmonda. Więcej niż w jakiejkolwiek wcześniejszej grze” – przekonuje Matt Turner.

Przypomnijmy, że gra Assassin's Creed III trafi do sklepów 30 października. Tytuł wydany zostanie w wersjach na komputery PC oraz konsole: Xbox 360, PlayStation 3 i Nintendo WiiU. Więcej szczegółów na temat tej produkcji dowiecie się z lektury zapowiedzi.

  1. Dawno temu w Ameryce - Assassin's Creed III
  2. Oficjalna strona internetowa gry Assassin's Creed III
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Assassin's Creed III

Assassin's Creed III