Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2011, 08:55

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Kolejna część cyklu Assassin’s Creed przed końcem świata

Alexandre Amancio zdradził, kiedy możemy spodziewać się następnej odsłony cyklu Assassin's Creed. Okazuje się, że nastąpi to za rok, przed prorokowanym na grudzień 2012 końcem świata.

Alexandre Amancio, jeden z projektantów pracujących nad serią Assassin’s Creed, w wywiadzie dla serwisu Eurogamer wyjawił, że kolejna część bardzo popularnej serii ukaże się przed końcem 2012 roku.

Takie wyznanie z pewnością nie powinno być wielkim zaskoczeniem dla fanów cyklu. Fabuła serii operuje na założeniu, że koniec świata nastąpi w grudniu 2012 roku. W związku z tym, autorzy chcą do tego czasu zamknąć wątek poświęcony Desmondowi (historie Altaira i Ezio zostaną zakończone w nadchodzącym Assassin’s Creed: Revelations), czyli współczesnemu asasynowi.

Kolejna część cyklu Assassin’s Creed przed końcem świata - ilustracja #1

Mieliśmy bardzo złożoną historię do opowiedzenia. Staraliśmy się przekazać ją jak najlepiej w dotychczasowych grach z serii Assassin’s Creed. Tworzenie produkcji opartej na rzeczywistości, a następnie przedstawienie zakończenia po grudniu 2012 roku byłoby niezbyt mądrym posunięciem” – mówi Amancio.

Dodał również: „Po zwieńczeniu wątku Desmonda, seria z pewnością nie zostanie zakończona, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jej popularność. Assassin’s Creed sprowadza się do cykli. Mamy cykl Ezio, Altaira oraz Desmonda. Dwa z nich zostaną zwieńczone w Revelations, a kolejny w przyszłym roku. W uniwersum Assassin’s Creed jest jednak wiele takich cykli. W końcu historia ludzkości oferuje wiele możliwości”.

Podobno następne odsłony serii o Bractwie Asasynów nie będą wydawane w tak szybkim tempie jak dotychczas. Amancio powiedział, że zespół deweloperski zmienił nieco podejście do tworzenia kolejnych tytułów, więc ich struktura i częstotliwość pojawiania się ulegną zmianie.

Assassin's Creed: Revelations zadebiutuje w połowie listopada bieżącego roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Premiera wersji pecetowej została niedawno przesunięta na 2 grudnia. Wydawcą gry w naszym kraju jest firma Ubisoft Polska.