Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2011, 08:49

autor: Adrian Werner

Wystartowała facebookowa gra na podstawie serialu Dexter

Mamy dobre wieści dla miłośników popularnego serialu telewizyjnego Dexter. Wystartowała oparta na jego motywach gra przeglądarkowa

Ostatnimi czasy coraz więcej popularnych licencji telewizyjnych doczekuje się adaptacji na gry facebookowe. Najnowszym przykładem tego trendu jest uruchomione właśnie Dexter Slice of Life, czyli przeglądarkowa przygodówka oparta na przebojowym serialu amerykańskiej stacji Showtime.

Wystartowała facebookowa gra na podstawie serialu Dexter - ilustracja #1

Gracze wcielają się oczywiście w tytułowego Dextera Morgana - seryjnego mordercę pozbawiającego życia jedynie tych ludzi, którzy na to zasługują. Pracuje on jako policyjny analityk krwi w wydziale zabójstw miasta Miami. Posada ta jest mu zresztą bardzo pomocna przy wynajdowaniu nowych ofiar.

W grze dużo czasu spędzimy badając sceny zbrodni w poszukiwaniu śladów. Gdy odkryjemy sprawców rozpoczyna się polowanie, które kończy się najczęściej wstrzyknięciem przestępcy środka usypiającego. Potem pozostaje tylko odebranie mu życia i dodanie próbki jego krwi do kolekcji bohatera. Podczas wykonywania zadań należy stosować się do kodu postępowania, którego nauczył Dextera jego przybrany ojciec Harry. Całość łączy elementy przygodówki z sekcjami skradankowymi. Ciekawą opcją jest możliwość wypuszczenia na wolność mrocznej części psychiki postaci, by terroryzowała lokacje odwiedzane przez innych graczy.

Gra ma formę epizodyczną i kolejne akty dodawane będą wraz z premierą nowych odcinków serialu. Zainteresowanych wypróbowaniem tej produkcji odsyłamy na jej stronę na serwisie Facebook:

Warto przy okazji przypomnieć, że nie jest to pierwsza gra oparta na tej licencji. Rok temu do sprzedaży trafiła przeznaczona na urządzenia mobilne produkcja zatytułowana po prostu Dexter The Game. Natomiast w marcu tego roku doczekaliśmy się konwersji na pecety.