Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Dexter The Game (PC)
OkładkaDexter The Game (PC)

Dexter The Game PC

Przygodowa gra akcji z widokiem TPP, oparta na znanym serialu Dexter. Wcielamy się w tytułowego bohatera – Dextera Morgana, znanego kryminologa, uwikłanego w niejedną mroczną zbrodnię. Gra nie odznacza się za dobrą grafiką, jednak posiada bogate podłoże fabularne.

Przygodowe | TPP | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dexter The Game Premiera PC

15lutego2011

producent: Icarus Studios wydawca: Marc Ecko Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Dexter The Game to produkcja stworzona na licencji znanego serialu Dexter, emitowanego przez amerykańską telewizję Showtime. Wersja pecetowa jest konwersją pozycji wydanej oryginalnie na urządzenia mobilne bazujące na systemie iOS (iTouch, iPhone, iPad). Za jej opracowanie odpowiada ekipa Icarus Studios, która zdecydowała się na elektroniczną dystrybucję swojego tytułu.

W grze wcielamy się w Dextera Morgana – specjalistę od badań krwi, pracującego w wydziale zabójstw dla jednego z posterunków policji w Miami. Wiedzie on jednak podwójne życie, bo podczas gdy za dnia zajmuje się wykonywaniem swojej pracy, w nocy ujawnia się jego oblicze seryjnego mordercy, ostrożnie wybierającego swoje ofiary (morderców, gwałcicieli i innych typów spod ciemnej gwiazdy). Pomaga mu w tym przestrzeganie tzw. Kodeksu Harry’ego. Jest to lista szczególnych wskazówek i „przykazań” ojca naszego laboranta, które zostały wymyślone po to, aby ten nie dał się złapać.

Zabawa dzieli się zasadniczo na dwie części. Pierwsza z nich uwzględnia udanie się na miejsce zbrodni, analizowanie dowodów i łączenie poszlak z osobą danego przestępcy. W drugiej zajmujemy się już tropieniem swojej ofiary i schwytaniem jej w możliwie dyskretny sposób. Całość stanowi zatem połączenie elementów typowej przygodówki, skradanki i gry akcji.

Dexter The Game już w momencie swojej premiery prezentował się dość przeciętnie. Oprawa graficzna nie zaskakuje szczególnym dopracowaniem, ani nowoczesnymi efektami specjalnymi. Produkcja domyślnie była projektowana z myślą o platformach słabszych technologicznie od najnowszych pecetów, w związku z czym efekt końcowy nie może zachwycać nawet mało wymagającego gracza. Sporą gratką dla fanów jest ponad 1100 linijek dialogów, w których usłyszeć można głos samego Michaela C. Halla – odtwórcy roli Dextera z serialu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 128 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dexter The Game: 16+

Dexter The Game Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.9 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 600 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7