Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2011, 20:40

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Pecetowa wersja Assassin's Creed: Revelations opóźniona

Jak ujawnił czeski oddział Ubisoft, pecetowa wersja Assassin's Creed: Revelations zaliczy opóźnienia. Nowa data premiery to 2 grudzień tego roku.

Jak donosi serwis Eurogamer, Assassin's Creed: Revelations nie trafi tego samego dnia na wszystkie platformy sprzętowe. Premiera pecetowej wersji tej gry została opóźniona o ponad dwa tygodnie, do 2 grudnia tego roku. Wydania konsolowe ukażą się w sklepach 15 listopada.

Informację taką podał czeski oddział Ubisoft na swoim koncie w serwisie Facebook. Takie przesunięcie nie powinno być zaskoczeniem - podobny los spotkał ostatnio Call of Juarez, From Dust, a wcześniej także Assassin's Creed: Brotherhood. Ten ostatni tytuł został wydany w wersji PC z niemal półrocznym opóźnieniem. Gracze mogą jedynie mieć nadzieję, że w przyszłości francuski wydawca z góry poinformuje, że pecetowe wersje gier będą wydawane później, nie wprowadzając oczekujących fanów w błąd.

Pecetowa wersja Assassin's Creed: Revelations opóźniona - ilustracja #1

Akcja Assassin's Creed: Revelations rozgrywa się w XVI wieku, choć w retrospekcjach przeniesiemy się nawet o 400 lat wstecz. Główną postacią gry jest Ezio Auditore da Firenze, czyli bohater dwóch poprzednich części. Wyrusza on w podróż śladami swego przodka – Altaira. Trop wiedzie go do Konstantynopola, gdzie rosnąca armia Templariuszy grozi destabilizacją regionu.