Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 września 2011, 09:30

autor: Sarge

FIFA 12 oficjalnie debiutuje w Polsce

Trzy dni po amerykańskiej premierze, FIFA 12 trafia także do Polski i innych europejskich krajów.

Trzy dni po amerykańskiej premierze, FIFA 12 trafia także do Polski i innych europejskich krajów. Wprawdzie produkcja studia EA Canada od kilku dni jest dostępna w wybranych sklepach, ale dopiero dzisiaj możemy mówić o oficjalnym debiucie.

FIFA 12 oficjalnie debiutuje w Polsce - ilustracja #1

Gra została przygotowana z myślą o komputerach PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PSP, PlayStation 2, Wii, 3DS-ie oraz DS-ie. Pięć pierwszych platform sprzętowych doczekało się pełnej polskiej wersji językowej i wydano je nakładem firmy Electronic Arts Polska. Tradycyjnie znajdziemy w nich komentarz Dariusza Szpakowskiego i Włodzimierza Szaranowicza. Pozostałe edycje są dostępne po angielsku.

Cały czas można składać zamówienia na grę m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Pecetowcy znajdą ją w cenie 129,90 złotych, podczas gdy posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zapłacą 199,90 złotych. W ofercie dostępna jest również FIFA 12 na pozostałych platformach – po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę sklepu.

Przed ewentualnym zakupem warto sprawdzić dostępne od dwóch tygodni demo FIFA 12. W próbce autorzy oddali do dyspozycji sześć drużyn: Olympique Marsylia, AC Milan, Arsenal FC, Borussia Dortmund, FC Barcelona oraz Manchester City. Sześciominutowy mecz towarzyski rozegramy na Eithad Stadium, a więc oficjalnej arenie ostatniego z wymienionych zespołów. Całość uzupełniono o siedem samouczków.

FIFA 12 oficjalnie debiutuje w Polsce - ilustracja #2

Warto przypomnieć, że FIFA 12 jest pozbawiona oficjalnej licencji T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym nie znajdziemy tutaj pełnych nazw rodzimych klubów i np. fani Legii zagrają jako „L. Warszawa”. Żaden z zespołów nie posiada także oryginalnych koszulek, herbów i sponsorów. Dla pocieszenia dodajmy, że rodzima liga nie zniknęła zupełnie z produkcji studia EA Canada i występuje pod nazwą „Polska Liga”. Nazwiska zawodników pozostają prawdziwe, gdyż obejmuje ich międzynarodowa licencja FIFPro.

Na koniec polecamy zapoznać się z ostatnimi materiałami przygotowanymi przez redakcję gry-online.pl oraz tvgry.pl. Od wtorku możecie czytać recenzję, w której piszemy o najważniejszych aspektach FIFA 12. Z kolei najnowszy film z cyklu Gramy! pozwala sprawdzić samą rozgrywkę i na własne oczy przyjrzeć się zmianom, jakie wprowadzili twórcy.