Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 września 2011, 09:36

autor: Kono

Nowy pełnometrażowy film Mortal Kombat w 2013 roku

Wytwórnia New Line Cinema wyprodukuje nowy film osadzony w uniwersum Mortal Kombat. Reżyserem obrazu będzie Kevin Tancharoen, który jest odpowiedzialny za powstanie krótkometrażowego Mortal Kombat: Rebirth oraz miniserialu internetowego Mortal Kombat: Legacy.

Kevin Tancharoen, twórca miniserialu internetowego Mortal Kombat: Legacy, wyreżyseruje nowy film pełnometrażowy osadzony w uniwersum Mortal Kombat. Obraz ma pojawić się w kinach w 2013 roku, czyli najprawdopodobniej w momencie premiery nowej gry autorstwa zespołu NetherRealm Studios (odpowiedzialnego za ostatnią odsłonę Mortal Kombat).

Informacje o ekranizacji pojawiły się na łamach bloga LA Times oraz serwisu Deadline. Wynika z nich, że firma Warner Bros. Interactive Entertainment rozpoczęła współpracę z wytwórnią New Line Cinema. W efekcie powstanie trzeci pełnometrażowy film osadzony w uniwersum Mortal Kombat.

Nowy pełnometrażowy film Mortal Kombat w 2013 roku - ilustracja #1

Obraz wyreżyseruje Kevin Tancharoen, a za scenariusz odpowiedzialny będzie Oren Uziel, który wraz z Tancharoenem pracował nad krótkometrażowym Mortal Kombat: Rebirth. Według zapewnień, nowy film będzie poważniejszy, a jego atmosferze bliżej będzie do poprzednich dokonań Tancharoena, niż do pierwszych dwóch ekranizacji cyklu Mortal Kombat. Budżet obrazu nie powinien przekroczyć 100 milionów dolarów. Aktualnie nic nie wiemy o obsadzie nadchodzącej ekranizacji.

Jednym z głównych powodów, który dał zielone światło nowemu filmowi był krótkometrażowy Mortal Kombat: Rebirth. Zdobył tak wielką popularność, że na jego podstawie powstał 9-odcinkowy mini serial internetowy, który mogliście oglądać na serwisie GOL Video w polskiej wersji językowej.