Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2011, 08:41

autor: Sarge

Amerykańska premiera gry FIFA 12

Dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera gry FIFA 12. Popularny symulator piłki nożnej zadebiutuje w Polsce w najbliższy piątek.

W amerykańskich sklepach debiutuje dzisiaj gra FIFA 12. Najnowsza produkcja studia EA Canada ukazała się w Stanach Zjednoczonych pod nazwą FIFA Soccer 12.

Amerykańska premiera gry FIFA 12 - ilustracja #1

W najbliższy piątek tytuł doczeka się oficjalnej premiery w Europie, a więc m.in. także w naszym kraju. Co ciekawe, wybrane sklepy prowadzą już sprzedaż tegorocznej edycji popularnej serii piłkarskiej – zainteresowanym polecamy poszukać okazji. Gra jest u nas dystrybuowana w pełnej polskiej wersji językowej (PC, PlayStation 3, Xbox 360, PSP oraz PlayStation 2) przez firmę Electronic Arts Polska.

FIFA 12 została przygotowana z myślą o komputerach PC, PlayStation 3, Xboksie 360, Wii, 3DS-ie, DS-ie, PSP oraz PlayStation 2. Priorytetowo potraktowano pierwsze trzy platformy, więc ich posiadacze mogą liczyć na najbardziej dopieszczoną produkcję. Co ważne, użytkownicy pecetów otrzymali identyczny pod względem zawartości tytuł, co właściciele PlayStation 3 oraz Xboksa 360 – wcześniejszym odsłonom zazwyczaj brakowało najistotniejszych nowości.

Grę można zamówić m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Pecetową edycję znajdziecie tam w cenie 129,90 złotych, podczas gdy wersje na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 zakupicie za 199,90 złotych. W ofercie sklepu dostępna jest również FIFA 12 na pozostałych platformach – chętnych zapraszamy do sprawdzenia szczegółów.

Amerykańska premiera gry FIFA 12 - ilustracja #2

Polscy gracze powinni pamiętać o tym, że FIFA 12 jest pozbawiona oficjalnej licencji T-Mobile Ekstraklasy. Tym samym w grze nie znajdziemy pełnych nazw rodzimych klubów i np. fani Legii zagrają jako „L. Warszawa”. Żaden z zespołów nie posiada także oryginalnych koszulek, herbów i sponsorów. Na szczęście rodzima liga nie zniknęła zupełnie z produkcji studia EA Canada i występuje pod nazwą „Polska Liga”. Nazwiska zawodników pozostają prawdziwe, gdyż obejmuje ich międzynarodowa licencja FIFPro.

Posiadacze priorytetowo potraktowanych platform mogą od dwóch tygodni pobierać demo FIFA 12. W próbce autorzy oddali do dyspozycji sześć drużyn: Olympique Marsylia, AC Milan, Arsenal FC, Borussia Dortmund, FC Barcelona oraz Manchester City. Sześciominutowy mecz towarzyski rozegramy na Eithad Stadium, a więc oficjalnej arenie ostatniego z wymienionych zespołów. Całość została wzbogacona o siedem samouczków.