Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2011, 21:55

autor: Soviet

Premiera Afterfall: InSanity na PC w listopadzie

Afterfall: InSanity w wersji na pecety trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Firma Intoxicate Studios poinformowała, że w ten survival horror pogramy jeszcze w listopadzie.

Jeszcze w tym roku zapoznamy się z alternatywną wersją historii wykreowaną przez studio Intoxicate Studios. Firma ogłosiła bowiem, że Afterfall: InSanity trafi do sklepów w listopadzie. Na razie plany te obejmują jedynie wersję przeznaczoną na pecety. Wydawcą jest CD Projekt. Przygotowano także nowy zwiastun gry, który prezentujemy poniżej.

To dzięki Nicolas Games udało się zakończyć produkcję tego tytułu. W 2008 roku wydawca postanowił przejąć prawa do marki. Z czasem, na bazie uniwersum Afterfall mają powstać też inne gry. Właściciel już sporo zainwestował w nową markę - zakupiono licencję na silnik Unreal Engine 3, rozpoczęto także prace nad wersjami przeznaczonymi na konsole. Te początkowo tworzone były przez studio zewnętrzne - Just a Game. Słaba kondycja finansowa Nicloas Games i wycofanie się głównego inwestora spowodowało jednak, że plany uległy zmianie. Posiadacze konsol Xbox 360 i PlayStation 3 muszą się uzbroić w cierpliwość, zagrają w Afterfall: InSanity dopiero w przyszłym roku.

Afterfall: inSanity przenosi nas w niedaleką przyszłość, w której Ziemia została kompletnie zdewastowana przez konflikt nuklearny. Wobec kompletnie nieprzystępnych warunków panujących na powierzchni, ludzie zmuszeni zostali do życia w specjalnych schronach. Gracz wciela się w Alberta Tokaja, psychiatrę próbującego rozwikłać tajemnicę groźnej zarazy, na która chorują mieszkańcy schronów.