Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2011, 18:35

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

I Am Alive powstaje - gra otrzymała kategorię wiekową

Kolejna odsłona cyklu "I Am Alive pojawia się i znika". Po wycieku trailera w zeszłym miesiącu, na stronie ESRB pojawił się wpis dotyczący produkcji Ubisoft.

Co jakiś czas świat przypomina sobie o I Am Alive. W sierpniu „wyciekł” zwiastun prezentujący elementy rozgrywki, a wczoraj gra pojawiła się na stronie internetowej agencji ESRB. Organizacja ta, przyznająca ograniczenia wiekowe grom wydawanym w Stanach Zjednoczonych, rekomenduje produkcję dla dorosłych odbiorców.

I Am Alive powstaje - gra otrzymała kategorię wiekową - ilustracja #1

Wpis zdradza także krótki zarys fabuły. Głównym bohaterem będzie Adam Collins, który w post-apokaliptycznym świecie stara się odnaleźć swoją rodzinę. W grze nie zabraknie przemocy, użyjemy zarówno broni palnej, jak i maczety. Za pomocą tej ostatniej wykonamy nawet brutalne finiszery. Ocenie podlegały trzy wersje platformowe - Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC. Wszystko wskazuje więc na to, że o zabawie mogą zapomnieć posiadacze Wii. Gra na tę platformę byłą zapowiadana na targach E3 w 2008 roku.

Od tego czasu sporo się jednak zmieniło. Za grę początkowo odpowiadała Jade Raymond, która jednak skupiła się na serii Assassin's Creed. Szczęścia do I Am Alive nie miało też studio Darkworks, któremu nie było dane zakończyć produkcji. Tytuł przejął lokalny oddział Ubisoft w Szanghaju, który jak widać jest coraz bliżej zakończenia prac.