Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2011, 09:32

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Hearts of Iron The Card Game - nowa przeglądarkowa gra karciana firmy Paradox

Wszyscy gracze mogą od wczoraj wypróbować stworzoną przez firmę Paradox Interactive kolekcjonerską grę karcianą Hearts of Iron The Card Game.

Firma Paradox Interactive ogłosiła start przeglądarkowej kolekcjonerskiej gry karcianej pod tytułem Hearts of Iron The Card Game. Wszyscy gracze, którzy zarejestrują się do 17 października na oficjalnej stronie produkcji, mogą liczyć na darmowe dodatki.

Hearts of Iron The Card Game - nowa przeglądarkowa gra karciana firmy Paradox - ilustracja #1

Hearts of Iron The Card Game, podobnie jak wcześniejsze tytuły wydane pod tym szyldem, jest osadzona w klimatach II wojny światowej. Gracze mogą stanąć po stronie Aliantów, państw Osi lub Kominternu. Każda frakcja posiada unikatowe karty, z których budujemy talię. Na początku, po założeniu konta, otrzymujemy za darmo:

  • 3 zestawy startowe – po jednej dla każdej z nacji,
  • 3 zestawy dodatkowe (tzw. boostery) zawierające 15 losowych kart,
  • 10 biletów upoważniających do wzięcia udziału w turniejach.

Wymienione produkty można także zakupić za prawdziwe pieniądze w specjalnym sklepie. Dodatkowo, jeśli zapiszecie się do 17 października, to dostaniecie trzy promocyjne karty: Zavod No. 38, Panzer Repair Shop oraz Plentiful Ammunition. Dla zmotywowania niezdecydowanych osób, firma Paradox ogłosiła, że pod koniec miesiąca część z dostępnych obecnie kart zniknie ze sprzedaży i jedynym sposobem na ich zdobycie będzie wymiana z innymi użytkownikami.

Hearts of Iron The Card Game - nowa przeglądarkowa gra karciana firmy Paradox - ilustracja #2

Pod względem mechaniki Hearts of Iron The Card Game nie odbiega w znacznym stopniu od innych kolekcjonerskich gier karcianych. Pojedynek toczy się między dwoma graczami, którzy budują fabryki zdobywając w ten sposób surowce niezbędne do wystawienia wojsk, a następnie próbują zaatakować przeciwnika. Jeżeli nie ma on przygotowanych do obrony jednostek, to osoba posiadająca inicjatywę dostaje specjalny bonus określony przez tzw. kartę doktryny – najczęściej są to punkty zwycięstwa. Decydują one o tym, kto ostatecznie osiągnie sukces.

  1. Oficjalna strona gry Hearts of Iron The Card Game

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy oficjalny materiał prezentujący podstawy Hearts of Iron The Card Game: