Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS3X360
Okładka Blur (PC)

Blur

Zręcznościowe wyścigi w zwariowanym stylu, wzbogacone o bardzo ładną oprawę graficzną. W produkcji wcielamy się w kierowcę stającego do serii wyścigów na pieniądze.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer

Okładka Blur (PC)

data premiery gry:

25maj2010

PC X360 PS3

Blur to zręcznościowe wyścigi superszybkich samochodów wzbogacone o elementy strzelanin. Grę opracowało studio Bizarre Creations, które wsławiło się świetnym cyklem Project Gotham Racing, powstałym na pierwszego Xboksa i Xboksa 360.

W Blur autorzy zawarli wszystkie elementy, które powinna posiadać porządna gra wyścigowa. Znajdziemy tu zatem dobrze zaprojektowane trasy poprowadzone ulicami takich miast, jak: Tokio, San Francisco, Los Angeles, czy też Brighton. Do naszej dyspozycji oddanych zostało również kilkadziesiąt pojazdów, każdy z własnymi charakterystycznymi parametrami, takimi jak: przyspieszenie, prędkość czy przyczepność. Każdy z obecnych w grze pojazdów jest przy tym w pełni licencjonowany.

W grze jednak, niczym w serii Full Auto, kierowcy wozów korzystają nie tylko z mocy silników poszczególnych mechanicznych bestii, ale także z rozlokowanych na trasach specjalnych doładowań typu nitro, mina, porażenie, czy błyskawice. Niezwykle istotne podczas wyścigu jest odpowiednie korzystanie z tych ataków specjalnych. Z uwagi na fakt, że autorzy z Bizarre Creations zdecydowali się zaimplementować w Blur prosty model zniszczeń, wyprowadzenie wyjątkowo nasilonego ataku może doprowadzić do chwilowego wyłączenia z gry każdego przeciwnika. Jest to jednocześnie jeden z najlepszych sposobów na ukończenie wymagających wyścigów na pierwszym miejscu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 1303 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,5 / 10 na podstawie 202 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Blur

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Blur

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 GT lub lepsza), 14 GB HDD, Windows XP/Vista/7

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

Blur - recenzja gry
Blur - recenzja gry

Recenzja 17 czerwca 2010, 07:52

Oprócz typowych wyścigów autorzy przygotowali także kilka innych trybów zabawy. Oczywistą oczywistością są próby czasowe. Przejeżdżamy przez kolejne bramki kontrolne, mając do dyspozycji jedynie doładowanie wydłużające pozostały czas o dwie sekundy i nitro. Zupełnie odmiennym trybem jest zniszczenie. W tym przypadku w stronę pojawiających się przed maską naszego samochodu aut wystrzeliwujemy pociski, eliminując w ten sposób rywali. Odpowiednio wysoki wynik zapewnia pomyślne ukończenie testu.

PC
X360
PS3