Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2012, 15:01

Ninja Gaiden 3 - obejrzyj dziesięciominutowy zapis rozgrywki

W sieci pojawił się nowy zapis rozgrywki z Ninja Gaiden 3. Materiał trwa ponad dziesięć minut i zawiera zarówno sekwencje starć ze zwykłymi przeciwnikami, jak i z bossami.

Ninja Gaiden 3 - obejrzyj dziesięciominutowy zapis rozgrywki - ilustracja #1

Ninja Gaiden 3 to jedna z najbardziej wyczekiwanych japońskich gier akcji tego roku. Jednocześnie jednak budzi ona spory niepokój fanów cyklu. Spowodowane jest to tym, że ze studia Team Ninja jakiś czas temu odszedł Tomonobu Itagaki, czyli ojciec poprzednich odsłon. Trzecia część jest pierwszą wyprodukowaną bez jakiegokolwiek jego udziału.

Wszystkich zainteresowanych tym tytułem czytelników zaciekawić powinien zatem najnowszy materiał video z gry. Zawiera on ponad dziesięć minut czystego zapisu rozgrywki. Dzięki niemu weterani marki mogą sami ocenić, czy Ninja Gaiden 3 ma szansę okazać się godnym następcą swoich legendarnych poprzedników.

Ninja Gaiden 3 - obejrzyj dziesięciominutowy zapis rozgrywki - ilustracja #2

Tomonobu Itagaki odszedł z Team Ninja w 2008 roku, po szesnastu latach pracy w tym zespole. Wraz z kilkoma innymi ludźmi z tego studia założył Valhalla Game Studios. Debiutanckim projektem tej firmy będzie Devil's Third, którego premiera zapowiadana jest na rok 2013.

W filmiku możemy obejrzeć zarówno starcia ze zwykłymi przeciwnikami, jak i z bossami. Trzeba przyznać, że system walki prezentuje się bardzo efektownie. Cały materiał jest niestety w języku japońskim. Scenariusze nigdy nie odgrywały jednak istotnej roli w tej serii, a krzyki konających przeciwników brzmią podobnie w każdym języku.

Przypomnijmy, że Ninja Gaiden 3 to najnowsza odsłona popularnego cyklu gier akcji, w którym wcielamy się w wojownika ninja – Ryu Hayabusę. Według zapowiedzi możemy spodziewać się kontynuacji tradycji serii, dzięki czemu otrzymamy brutalny system walki oraz bardzo wysoki poziom trudności. Za produkcję ponownie odpowiada studio Team Ninja, choć tym razem całość powstaje bez Tomonobu Itagakiego. Na fotelu głównego projektanta zastąpił go Yosuke Hayashi. Pełnił on tę samą rolę przy tworzeniu Ninja Gaiden Sigma i Ninja Gaiden Sigma 2, czyli rozszerzonych konwersji podstawowych odsłon serii. Marka wydaje się więc być w dobrych rękach.

Ninja Gaiden 3 w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 trafi na półki europejskich sklepów 23 marca tego roku. Edycja na WiiU ukaże się w późniejszym terminie.