Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2012, 13:41

autor: Ender

Trine 2 doczeka się pierwszego zestawu DLC

Na zamkniętej już konferencji Game Developers Conference (GDC), przedstawiciel fińskiego studia Frozenbyte, które odpowiedzialne jest za produkcję Trine 2, zapowiedział, że latem tego roku do graczy trafi pierwsze DLC dla tego tytułu.

Trine 2 doczeka się pierwszego zestawu DLC - ilustracja #1

Serwis XBLA Fans donosi, że latem tego roku do graczy trafi pierwszy zestaw DLC dla gry Trine 2. Informację tę podał dziennikarzowi witryny Mikael Haveri, dyrektor marketingowy fińskiego studia Frozenbyte, na zamkniętej już konferencji Game Developers Conference w San Franciso. Chociaż posługiwał się ogólnikami i nie podał wszystkich szczegółów dotyczących dodatku, to jednak wiemy, że znajdziemy w nim sześć zupełnie nowych poziomów, a także nowe umiejętności oraz historię. Gracze powinni spodziewać się dużej ilości zagadek, które oparte zostaną na wykorzystaniu wody, grawitacji, światła oraz magnetyzmu. W najbliższym czasie, studio planuje wypuścić teaser DLC oraz pierwsze oficjalne informacje na jego temat.

Poza wieściami dotyczącymi dodatku, Haveri zdradził również plany studia co do jego kolejnej gry. Deweloper nie ma na razie zamiaru kontynuować serii Trine i chcę skupić się na zupełnie nowym i oryginalnym tytule. Podobnie jak poprzednie produkcje Finów, ich kolejna gra nie będzie wysokobudżetową produkcją i zapewne zagości w serwisach dystrybucji cyfrowej, zarówno na konsolach jak i PC.

Trine 2 pojawił się na pecetach i konsoli Xboks 360 w grudniu zeszłego roku. Niestety, na skutek problemów z kontrolą jakości, w Europie gra na Playstation 3 trafiła do sprzedaży dopiero w tym miesiącu. Polscy komputerowi gracze mogą dodatkowo cieszyć się jej pudełkową edycją, której dystrybutorem w kraju jest Ubisoft. Tytuł jest kolorową i baśniową platformówką rozgrywającą się w świecie fantasy, łączącą w sobie elementy zręcznościowe i logiczne. Gra olśniła naszego recenzenta, który przyznał jej ocenę 9.0.