Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2012, 19:10

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Okrojona kolekcja Metal Gear Solid HD trafi latem na PS Vitę

Na lato tego roku, Konami oficjalnie zapowiedziało premierę kolekcji Metal Gear Solid HD w wersji na konsolę PS Vita. Niestety, w przeciwieństwie do wydania na Xboksa 360 i Playstation 3, w zestawie zamiast trzech odświeżonych tytułów z kultowej serii, znajdą się jedynie dwa, zabraknie w nim bowiem gry Metal Gear Solid: Peace Walker.

Okrojona kolekcja Metal Gear Solid HD trafi latem na PS Vitę - ilustracja #1

Firma Konami oficjalnie zapowiedziała, że kolekcja Metal Gear Solid HD jeszcze latem tego roku trafi do zachodnich posiadaczy konsoli PS Vita. Japońska premiera tytułu planowana jest na 28 czerwca, tak więc różnica pomiędzy regionami nie powinna być zbyt duża. Niestety, Konami potwierdziło również, że w zestawie znajdziemy jedynie dwa (Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty i Metal Gear Solid 3: Snake Eater), a nie trzy tytuły z serii, tak jak w przypadku pierwszej edycji kolekcji, którą wydano na konsole Xboks 360 i Playstation 3. Wśród odświeżonych produkcji zabraknie więc gry Metal Gear Solid: Peace Walker, która pierwotnie trafiła na PSP w 2010 roku.

Powód decyzji dewelopera o takim, a nie innym składzie zestawu pozostaje nieznany. Warto jednak dodać, że w Japonii kolekcja Metal Gear Solid HD jest od początku dostępna jedynie jako zestaw dwóch tytułów z cyklu, a Peace Walker HD sprzedawany jest jako osobna produkcja. Co więcej, PS Vita jest kompatybilna z cyfrową wersją Peace Walkera z PSP i całkiem dobrze radzi sobie z jego emulacją. Nie wykluczone jednak, że w niedalekiej przyszłości na Vitę i tak trafi nowy port tej gry.

Poza przekazaniem informacji, która może zawieść niektórych fanów, producent pochwali się pierwszymi screenami z produkcji oraz zapewnił, że będzie ona umożliwiała dzielenie się zapisanymi stanami gry, pomiędzy Playstation 3, a PS Vitą. Nowością ma być także sterowanie za pomocą ekranów dotykowych.

Okrojona kolekcja Metal Gear Solid HD trafi latem na PS Vitę - ilustracja #2
Okrojona kolekcja Metal Gear Solid HD trafi latem na PS Vitę - ilustracja #3