Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2012, 18:40

War of the Roses - nowe informacje i materiały video z średniowiecznej gry akcji Paradox Interactive

Na GDC 2012 zaprezentowano grywalną wersję średniowiecznej gry akcji War of the Roses. Dzięki temu otrzymaliśmy sporo nowych informacji i materiałów video.

War of the Roses - nowe informacje i materiały video z średniowiecznej gry akcji Paradox Interactive - ilustracja #1

War of the Roses to najdroższy projekt, jaki kiedykolwiek sfinansowała firma Paradox Interactive, więc wydawca nie zamierza przepuścić żadnej okazji do promocji tego przedsięwzięcia. Gry nie mogło zatem zabraknąć na tegorocznym Game Developers Conference.

Autorzy, czyli studio Fatshark, zademonstrowali m.in. rozbudowany system konfiguracji postaci. Nie tylko wybierzemy typ noszonego przez nią uzbrojenia, ale również to z jakiego metalu i jaką metodą został wykonany. Co więcej, będziemy mogli zdecydować o stylu walki danym orężem. Przykładowo, niemiecka szkoła szermierki koncentruje się na szybszych, ale słabszych atakach, podczas gdy brytyjska stawia na siłę uderzeń kosztem zwinności. Nie zabraknie też oczywiście sporej ilości różnorodnych zbroi.

System walki zaoferuje sporą swobodę - zarówno ataki, jak i parowanie kontrolowane będą przez ruchy myszki. Nadzorować to ma rozbudowany system fizyczny, dzięki czemu obiekty w świecie gry wpłyną na nasze ciosy. Dlatego w ciasnych przestrzeniach warto będzie schować duży miecz i zamiast niego posłużyć się sztyletem. Jak to wszystko wygląda w akcji możecie się przekonać oglądając zapis demonstracji:

War of the Roses tworzone jest obecnie wyłącznie z myślą o pecetach, choć Paradox Interactive nie wyklucza możliwości powstania wersji konsolowych.