Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka War of the Roses (PC)

War of the Roses PC

War of the Roses to nastawiona na rozgrywkę multiplayer drużynowa gra akcji, której fabuła osadzona została w realiach XV-wiecznej Anglii. Gracze mają okazję przenieść się na pola bitew słynnej "Wojny Dwóch Róż", toczonej pomiędzy rodami Lancasterów i Yorków.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | średniowiecze | multiplayer | MMO

PC Windows
Okładka War of the Roses (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2października2012

War of the Roses to dynamiczna gra akcji nastawiona na rozgrywkę w trybie multiplayer, opracowana przez twórców serii Europa Universalis. Tytuł pozwala nam wziąć udział w pięciu historycznych bitwach z okresu krwawej wojny domowej w piętnastowiecznej Anglii – zwanej również Wojną Dwóch Róż. Możemy opowiedzieć się zarówno po stronie rodu Lancasterów, jak i Yorków.

Produkcja skupia się na walce wręcz i próbuje odtworzyć dynamikę znaną z sieciowych shooterów w realiach średniowiecza. Przed rozpoczęciem zabawy tworzymy bohatera. Wraz postępami i wygrywanymi bitwami mamy okazję nie tylko posługiwać się coraz lepszym ekwipunkiem, ale także poprawiać statystyki, zwiększając swoją biegłość w wybranej przez siebie specjalizacji.

Wierność przedstawionym realiom jest jednym z głównych atutów War of the Roses – zespół Fatshark i firma Paradox Interactive zadbały o to, by zarówno broń, jak i lokacje odpowiadały temu, co możemy znaleźć w publikacjach naukowych dotyczących słynnej Wojny Dwóch Róż.

Oprawa gry nie odbiega pod względem szczegółowości od najpopularniejszych sieciowych strzelanin. Deweloper wykorzystał ulepszoną wersję silnika Bitsquid, który zastosowano wcześniej w Lead and Gold: Gangs of the Wild West.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 260 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.4 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI War of the Roses

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe War of the Roses

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Quad Core 2.7 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza), 5 GB HDD, Windows Vista/7, łącze internetowe
Recenzja gry War of the Roses - średniowieczna bitwa z bliskiej perspektywy
Recenzja gry War of the Roses - średniowieczna bitwa z bliskiej perspektywy

Recenzja 9 października 2012, 07:00

Każda z postaci została podzielona na hitboxy – ich ilość jest jednak znacznie większa niż w jakiejkolwiek innej grze. Uderzenie przeciwnika w głowę może zadać mu spore obrażenia, jednak trafienie w szczelinę dla oczu kończy się jego natychmiastowym zgonem. Podobnie ze zbrojami – pchnięcie w pachę jest znacznie groźniejsze niż zwykły cios w tułów. Nieźle sprawdzają się sztylety posiadające niewielki zasięg, ale łatwo „wchodzące” w czułe miejsca. Dla zwolenników czegoś mocniejszego przygotowano natomiast całą serię młotów i oskardów, które bez większego trudu przebijają najtwardsze nawet pancerze. I chociaż w wojennej zawierusze trudno o precyzję, to jednak warto zauważyć, że tak złożony system obrażeń dodaje całości głębi i promuje doświadczonych graczy.