Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2013, 10:50

autor: Sarge

Pojutrze premiera darmowej wersji trial gry War of the Roses

Pojutrze firma Paradox Interactive udostępni darmową wersję trial gry War of the Roses, pozwalającą sprawdzić produkcję studia Fatshark przed ewentualnym zakupem. Przy okazji zapowiedziano nowy dodatek DLC, a także „złotą” edycję o nazwie War of the Roses: Kingmaker.

Firma Paradox Interactive ogłosiła, że 6 lutego udostępniona zostanie darmowa wersja trial gry War of the Roses. Ujawniono również nową edycję Kingmaster, w której oprócz samej produkcji znajdziemy także wszystkie dotychczas wydane dodatki DLC.

Od środy gracze będą mogli za darmo ściągnąć wersję trial War of the Roses. Pozwoli ona na branie udziału w sieciowych potyczkach bez żadnych ograniczeń, aczkolwiek wyłączona zostanie opcja odblokowywania nowych klas i broni. Co istotne, trialowcy będą mogli rywalizować z nabywcami pełnej wersji produktu.

Przy okazji wydawca zapowiedział, że pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku (czyli zapewne w marcu) doczekamy się premiery War of the Roses: Kingmaker. Jest to „złota” edycja gry, zawierająca całą dodatkową zawartość wydaną od premiery War of the Roses, do której doszło w październiku 2012 roku. Oznacza to m.in. więcej zbroi, a także dwa tryby rozgrywki: Assault oraz Assault Castle.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że wkrótce wydany zostanie kolejny dodatek DLC do gry War of the Roses. Na temat rozszerzenia wiemy tylko tyle, że wystąpi w nim angielski aktor Brian Blessed (Jak wam się podoba, Makbet), który wcieli się w nowego narratora komentującego i opowiadającego o wydarzeniach rozgrywających się na ekranie. Dokładna data premiery DLC nie jest jeszcze znana.

War of the Roses to gra akcji nastawiona na rozgrywkę multiplayer i utrzymana w klimatach średniowiecza. Gracz przed rozpoczęciem zabawy tworzy własnego bohatera, odblokowując wraz z postępami coraz lepsze uzbrojenie i poprawiając statystyki. Przydaje się to w kolejnych starciach z innymi użytkownikami, rozgrywanych w ramach pięciu historycznych bitew z okresu wojny domowej w piętnastowiecznej Anglii.