Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2013, 11:00

Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę

Mamy doskonałe wieści dla fanów przygodówek. Z emerytury powrócić postanowił Jim Walls, czyli ojciec serii Police Quest. Twórca ma w planach nową grę, na którą fundusze zamierza zebrać za kilka miesięcy na Kickstarterze.

Jim Walls w sekwencji otwierającej grę Police Quest III: The Kindred. - Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę - wiadomość - 2013-02-04
Jim Walls w sekwencji otwierającej grę Police Quest III: The Kindred.

W ostatnich kilkunastu miesiącach do branży powrócili po długiej nieobecności prawie wszyscy wielcy projektanci ze złotego okresu firmy Sierra. Stało się tak głównie za sprawą serwisu Kickstarter, który pozwolił tym twórcom zgromadzić środki potrzebne na nowe produkcje. Jedynym nieobecnym weteranem był Jim Walls, czyli ojciec wspaniałej przygodówkowej serii Police Quest. Już wkrótce ulegnie to jednak zmianie. Podczas podcastu zorganizowanego przez studio Guys From Andromeda (notabene założonego przez autorów cyklu Space Quest) Walls zdradził, że ma w planach nową grę.

  1. Jim Walls Reloaded – oficjalna strona twórcy

Na razie niewiele wiadomo na temat tej produkcji. Twórca nie ma praw do serii Police Quest, ale jego nowa gra utrzymana będzie w podobnych klimatach. Możemy zatem spodziewać się policyjnej przygodówki, w której duży nacisk położony zostanie na realistyczne odwzorowanie procedur. Walls planuje skorzystanie z Kickstartera do pozyskania porzebnych środków. Zbiórka wystartuje jednak najwcześniej za kilka miesięcy. Na razie autor zajęty jest opracowywaniem fundamentów projektu oraz odnawianiem kontaktu z fanami, co ma zwiększyć szanse powodzenia przyszłej akcji crowdfundingowej.

Screen z odświeżonej wersji VGA gry Police Quest: In Pursuit of the Death Angel. - Twórca Police Quest, Jim Walls, stworzy nową policyjną przygodówkę - wiadomość - 2013-02-04
Screen z odświeżonej wersji VGA gry Police Quest: In Pursuit of the Death Angel.

Zanim zajął się projektowaniem gier, Jim Walls był policjantem w kalifornijskiej drogówce. Przeszedł na emeryturę po piętnastu latach służby w 1986 roku, po tym jak został ciężko ranny podczas strzelaniny. Podczas rekonwalescencji spotkał szefa firmy Sierra Kena Williamsa, który zaproponował mu stworzenie serii przygodówek policyjnych. Pierwsza z nich, czyli Police Quest: In Pursuit of the Death Angel ukazała się w 1987 r. Walls zaprojektował również kolejne dwie odsłony cyklu, czyli Police Quest II: The Vengeance i Police Quest III: The Kindred. Opracował również grę Codename: ICEMAN. Po opuszczeniu szeregów Sierry stworzył jeszcze wspólnie ze studiem Tsunami Games policyjną przygodówkę Blue Force, a następnie pracował również w innych gatunkach, co zaowocowało takimi tytułami jak Pirates: The Legend of Black Kat czy Earth & Beyond. Warto dodać, że pod nieobecność Wallsa czwartą odsłonę Police Quest i kolejne produkcje z serii zaprojektował inny emerytowany policjant – Daryl Gates.

Dzięki Kickstarterowi na rynek powróciła większości osób odpowiedzialnych za największe przygodówkowe przeboje firmy Sierra – Al. Lowe z odświeżoną wersją Leisure Suit Larry, Jane Jansen z thrillerem Moebius, Mark Crowe i Scott Murphy z komedią science-fiction SpaceVenture oraz małżeństwo Cole’ów z hybrydą RPG i przygodówki, zatytułowaną Hero-U.

W całej tej grupie brakuje jedynie Kena i Roberty Williams. Kilkanaście miesięcy temu opracowali oni społecznościową grę Odd Manor, ale nie okazała się ona sukcesem i po pewnym czasie została zamknięta. Mamy nadzieję, że duet ten powróci kiedyś z nową przygodówką.