Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka SpaceVenture (PC)

SpaceVenture PC

Klasyczna gra przygodowa typu point-and-click, opracowana przez studio Two Guys From Andromeda. Filarami tego zespołu są Scott Murphy i Mark Crowe, czyli autorzy pierwszych czterech odsłon kultowego Space Questa.

Przygodowe | science fiction | point-and-click | humorystyczne | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka SpaceVenture (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2022

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SpaceVenture to humorystyczna gra przygodowa utrzymana w konwencji science-fiction. Jej autorami są deweloperzy ze studia Two Guys From Andromeda. Trzonem tego zespołu są Scott Murphy i Mark Crowe, czyli duet odpowiedzialny za pierwsze cztery odsłony kultowego cyklu Space Quest.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy ludzkość wyruszyła w kosmos i skolonizowała wiele planet, jednocześnie natykając się na masę innych rozumnych ras. Scenariusz jest wybitnie komediowy i oferuje zarówno humor sytuacyjny, jak i cięte dialogi.

SpaceVenture to klasyczna przygodówka z interfejsem point-n-click. Większość zabawy polega zatem na dokładnym przeszukiwaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SpaceVenture

odpowiednia dla każdego wieku

8 lat po zbiórce pieniędzy dostaliśmy betę SpaceVenture
8 lat po zbiórce pieniędzy dostaliśmy betę SpaceVenture

wiadomość3 sierpnia 2020

SpaceVenture, czyli trójwymiarowa przygodówka, za stworzenie której odpowiadają autorzy kultowego cyklu Space Quest, doczekała się beta-testów otwartych dla graczy. Dostęp do wczesnej wersji tytułu otrzymały osoby, które wsparły go w serwisie Kickstarter. Zbiórka zakończyła się przeszło 8 lat temu.

Udany Kickstarter SpaceVenture – nowej przygodówki twórców Space Quest
Udany Kickstarter SpaceVenture – nowej przygodówki twórców Space Quest

wiadomość12 czerwca 2012

Lista udanych Kickstarterów właśnie powiększyła się o kolejną pozycję. Twórcom serii Space Quest udało się zebrać środki potrzebne do wyprodukowania nowej przygodówki zatytułowanej SpaceVenture. Zainteresowani projektem mają jeszcze kilka godzin na wsparcie jego autorów.

SpaceVenture – nowa przygodówka twórców Space Quest na Kickstarterze
SpaceVenture – nowa przygodówka twórców Space Quest na Kickstarterze

wiadomość10 maja 2012

Scott Murphy i Mark Crowe, znani jako Two Guys from Andromeda, zainaugurowali w serwisie Kickstarter zbiórkę 500 tysięcy dolarów potrzebnych do stworzenia ich nowej gry, stylem nawiązującej do kultowej serii Space Quest. W przypadku sukcesu akcji zapowiadana data premiery to luty 2013 roku.