Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2012, 10:00

autor: Aver

SpaceVenture – nowa przygodówka twórców Space Quest na Kickstarterze

Scott Murphy i Mark Crowe, znani jako Two Guys from Andromeda, zainaugurowali w serwisie Kickstarter zbiórkę 500 tysięcy dolarów potrzebnych do stworzenia ich nowej gry, stylem nawiązującej do kultowej serii Space Quest. W przypadku sukcesu akcji zapowiadana data premiery to luty 2013 roku.

Dobra passa Kickstartera trwa. Czy skorzystają na niej legenda Rogera Wilcko, bohatera ukazującej się w latach 1986-1995 serii Space Quest, i jego twórcy – Scott Murphy i Mark Crowe, znani jako Two Guys from Andromeda? Dowiemy się już za 33 dni, kiedy to zakończy się zbiórka funduszy na ich nową grę – SpaceVenture – w serwisie Kickstarter.

O powrocie dwóch legend przemysłu elektronicznej rozrywki do branży informowaliśmy niecały miesiąc temu. W międzyczasie do założonego przez nich studia – Two Guys from Andromeda LLC – udało się ściągnąć kilku uznanych twórców gier.

O SpaceVenture wciąż nie wiadomo zbyt wiele. Twórcy obiecują, że będzie to oczywiście przygodówka w klimatach sci-fi, pełna „zabawnych sekwencji śmierci”, „niezliczonych, świeżych nawiązań do kultury masowej” i „wyjątkowego humoru”, w którą będą mogły zagrać dzieci oraz dorośli. Wszystko to zostanie okraszone kreskówkową oprawą graficzną, stworzoną przez Marka Crowe’a, i znakomitą muzyką, skomponowaną najprawdopodobniej przez autora ścieżki dźwiękowej do Space Quest III, Boba Siederberga, członka zespołu Supertramp.

SpaceVenture – nowa przygodówka twórców Space Quest na Kickstarterze - ilustracja #1

Wiadomo, że głosy w SpaceVenture będą podkładać najwyższej klasy profesjonaliści, jak Gary Owens (m. in. narrator w czwartej i szóstej odsłonie serii Space Quest), Rob Paulsen (m. in. znana z kreskówek mysz Pinky, postaci z cyklu Monkey Island), Robert Clotworthy (m. in. Jim Raynor z serii StarCraft, senator Evran i kanclerz Republiki ze Star Wars: The Old Republic), Ellen McLain (m. in. GLaDOS z serii Portal) oraz John Patrick Lowrie (m. in. snajper z Team Fortress 2). Niektórzy z nich promują projekt w oficjalnym wideo zamieszczonym w serwisie Kickstarter.

Zdaniem twórców, wybór Kickstartera był podyktowany pragnieniem bliskiej współpracy z fanami serii Space Quest. Wśród prawie 40 różnych nagród, które mogą uzyskać osoby wspierające projekt (w zależności od zadeklarowanej sumy pieniędzy), znajdują się rozmowy z twórcami przez Skype’a lub dostęp do ich prywatnego czata oraz dziennika z wstępnej fazy produkcji. Ponadto Murphy i Crowe obiecują, że w miarę jak zbiórka będzie przekraczać bariery 100, 200, 300, itd. tys. dolarów, na stronie projektu pojawią się dema SpaceVenture napisane w języku HTML5.

SpaceVenture – nowa przygodówka twórców Space Quest na Kickstarterze - ilustracja #2

W przypadku sukcesu akcji na Kickstarterze SpaceVenture ma pojawi się w sklepach w lutym 2013 roku. Twórcy planują stworzenie gry w wersjach na PC, Maca, Linuksa, iOS oraz Android.