Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2012, 11:04

Udany Kickstarter SpaceVenture – nowej przygodówki twórców Space Quest

Lista udanych Kickstarterów właśnie powiększyła się o kolejną pozycję. Twórcom serii Space Quest udało się zebrać środki potrzebne do wyprodukowania nowej przygodówki zatytułowanej SpaceVenture. Zainteresowani projektem mają jeszcze kilka godzin na wsparcie jego autorów.

Udany Kickstarter SpaceVenture – nowej przygodówki twórców Space Quest    - ilustracja #1

Miesiąc temu pisaliśmy o starcie Kickstartera gry SpaceVenture, czyli nowej przygodówki autorów kultowej serii Space Quest. Twórcy poprosili wtedy fanów o 500 tysięcy dolarów. Przez pierwsze dni zgromadzona suma rosła w imponującym tempie, ale potem zbiórka mocno zwolniła i pojawiły się wątpliwości, czy całe przedsięwzięcia zakończy się powodzeniem. Na szczęście fani stanęli na wysokości zadania i kilka godzin przed zakończeniem akcji udało się uzyskać wymagane środki. W chwil publikacji tej wiadomości licznik na stronie pokazuje sumę ponad 523 tysięcy dolarów.

Projekt SpaceVenture wzbudza zainteresowanie głównie z powodu jego twórców. Scott Murphy i Mark Crowe to duet odpowiedzialny za pierwsze cztery odsłony popularnego cyklu Space Quest. Nad kolejnymi dwoma pracował już tylko Crowe. Cała seria zdobyła sympatię graczy głównie dzięki pełnej humoru fabule i pomysłowym zagadkom.

Udany Kickstarter SpaceVenture – nowej przygodówki twórców Space Quest    - ilustracja #2

Niestety, prawa do marki Space Quest wciąż posiada firma Activision, więc pierwszy od ponad dwudziestu lat wspólny projekt tych twórców musiał być czymś nowym. Mimo to gra będzie utrzymana w podobnym stylu. Dostaniemy więc ponownie klasyczną, komediową przygodówkę, osadzoną w realiach science-fiction. Szykowane są wersje na pecety (Windows, OSX i Linux), iPada oraz tablety działające pod kontrolą systemu Android. Premiera nastąpić ma w lutym przyszłego roku.

Niestety, to wszystko co wiemy na temat SpaceVenture. Trzeba przyznać, że przy braku jakichkolwiek konkretów na temat fabuły gry i mechanizmów rozgrywki imponujące jest, że autorom udało się zebrać ponad pół miliona dolarów.

Udany Kickstarter SpaceVenture – nowej przygodówki twórców Space Quest    - ilustracja #3 Miłośnicy serii Space Quest znani są z dużej kreatywności. Najnowszym tego przykładem jest stworzona przez fanów darmowa gra Pledge Quest I: The SpaceVenture Adventure. To krótka przygodówka, w której kierujemy ukochaną Rogera Wilco, czyli głównego bohatera cyklu Space Quest. Projekt opracowano po to, aby zwrócić uwagę na Kickstartera SpaceVenture.