Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2020, 10:45

8 lat po zbiórce pieniędzy dostaliśmy betę SpaceVenture

SpaceVenture, czyli trójwymiarowa przygodówka, za stworzenie której odpowiadają autorzy kultowego cyklu Space Quest, doczekała się beta-testów otwartych dla graczy. Dostęp do wczesnej wersji tytułu otrzymały osoby, które wsparły go w serwisie Kickstarter. Zbiórka zakończyła się przeszło 8 lat temu.

Przeszło osiem lat temu informowaliśmy Was o udanej zbiórce na Kickstarterze na grę SpaceVenture – kosmiczną, trójwymiarową przygodówkę point-and-click od studia Two Guys From Andromeda, którego filar stanowi duet Scott Murphy - Mark Crowe (autorzy pierwszych czterech części kultowego cyklu Space Quest). Od tamtej pory prace nad tytułem powoli posuwały się do przodu, lecz wciąż nie jest on ukończony. Na szczęście osoby, które zdecydowały się na wsparcie go kwotą minimum 30 dolarów, nie muszą już dłużej czekać na kolejną pisemną aktualizację o stanie produkcji, lecz osobiście się o nim przekonać. Wystartowały bowiem beta-testy gry.

8 lat po zbiórce pieniędzy dostaliśmy betę SpaceVenture - ilustracja #1
Prace nad SpaceVenture wciąż trwają.

Zaproszenia do sprawdzenia wczesnej wersji SpaceVenture zostały wysłane wspierającym na ich skrzynki mailowe. Prócz instrukcji, jak wziąć udział w becie, znalazły się w nich również informacje, w jaki sposób komunikować się z zespołem deweloperskim i zgłaszać im błędy.

To, jak wygląda sam początek bety SpaceVenture, możecie zobaczyć na poniższym materiale filmowym. Jak na nim widać, wersja udostępniona do testów nie jest całkowicie pozbawiona spoilerów, zatem twórcy uczulają, że jeśli ktoś chce unikać ich aż do dnia premiery pełnej wersji, to lepiej by wstrzymał się ze sprawdzeniem tytułu.

Jak na razie wersję beta SpaceVenture można ograć wyłącznie na PC z systemem Windows. Twórcy zapewniają, że gdy tylko gotowe będą wczesne wersje na komputery z systemami Mac oraz Linux, a także iPady i tablety działające na Androidzie, to zostaną one udostępnione.

  1. Oficjalna strona studia Two Guys From Andromeda