Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2020, 09:40

W Ghost of Tsushima niehonorowe czyny pogarszają pogodę

Dyrektor kreatywny ze studia Sucker Punch zdradził, że świat Ghost of Tsushima w ciekawy sposób reaguje na poczynania gracza. Im mocniej polegamy na podejściu skradankowym, tym gorsze warunki pogodowe panują na wyspie.

W Ghost of Tsushima niehonorowe czyny pogarszają pogodę - ilustracja #1
Autorzy znaleźli ciekawy sposób na oddanie konfliktu dręczącego sumienie bohatera.

Od premiery Ghost of Tsushima minęły już ponad dwa tygodnie, ale nadal dowiadujemy się nowych rzeczy o tym przeboju. Kolejne ciekawostki przyniósł wywiad, którego dyrektor kreatywny Nathan Fox udzielił serwisowi GameSpot. Zdradził w nim, że pogoda w grze częściowo zależy od poczynań gracza.

W Ghost of Tsushima kierujemy bohaterem, który, aby skutecznie odeprzeć mongolską inwazje, musi porzucić samurajski kodeks honorowy i zacząć walczyć podstępem. Grę zaprojektowano tak, aby pogoda pogarszała się, gdy podążamy tytułową ścieżką ducha, stosując hańbiące metody. Wiatr zyskuje wtedy na sile i często towarzyszą nam burze.

Te efekty są widoczne nie tylko w tych misjach, które wymuszają podejście skradankowe. Pogoda ulega zmianom także w reszcie gry, jeśli postawimy na ścieżkę ducha. Większość graczy na początku kampanii walczy w typowo samurajskim stylu, ale wraz z odblokowaniem nowych podstępnych zdolności coraz częściej korzysta z mniej honorowych metod, gdyż są one bardzo użyteczne. W rezultacie w trzecim akcie w ich wersji Tsushimy wyspa często jest prawie nieustannie smagana burzami.

Należy wspomnieć, że gracz ma również możliwość bezpośredniego wpływania na warunki pogodowe za pomocą utworów wykonywanych na flecie noszonym przez bohatera. Przykładowo pieśń Shadow in the fog sprowadza mgłę, która ułatwia skradanie się.

Przypomnijmy, że Ghost of Tsushima ukazało się 17 lipca tego roku. Gra dostępna jest wyłącznie na PlayStation 4 i oferuje pełną polską wersję językową. Produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem i może, mogąc pochwalić się średnią recenzji na poziomie 83% według Metacritic. Tytuł zachwycił także naszego redaktora, który wystawił mu notę 9.0/10.

  1. Recenzja Ghost of Tsushima – wspaniałe pożegnanie PS4
  2. Ghost of Tsushima - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona internetowa gry Ghost of Tsushima
  4. Wszystko o Ghost of Tsushima