Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 sierpnia 2020, 10:50

Spintires z nowym DLC, twórcy konkurują ze SnowRunnerem

Twórcy Spintires nie zwalniają tempa. Gra otrzymała właśnie dodatek z nowymi pojazdami i mapą oraz aktualizację 1.6.6 gruntownie ulepszającą wiele elementów rozgrywki.

Spintires z nowym DLC, twórcy konkurują ze Snowrunnerem - ilustracja #1
Pomimo ponad sześciu lat na karku gra Spintires nadal jest rozwijana.

Uwagę fanów symulatorów ciężarówek terenowych skupia obecnie SnowRunner, ale w międzyczasie bardzo ładnie rozwija się również Spintires, czyli gra, która zapoczątkowała ten cykl. Produkcja otrzymała właśnie dużą aktualizację i płatne DLC.

Dodatek nazwano SHERP Ural Challenge i można go kupić na Steamie za 14,49 złotych. Wprowadza on do gry dwa nowe pojazdy w postaci N 4X4 ATV oraz ARK 10x10 ATV tytułowego producenta. DLC oferuje również dodatkową mapę, wzorowaną na Jugyd Wa, czyli największym rosyjskim parku narodowym, zlokalizowanym na terenach zaliczanych do tzw. Uralu Północnego.

Wraz z premierą DLC zadebiutowała aktualizacja 1.6.0, która przynosi wiele ulepszeń do podstawowej wersji gry. Patch wprowadza znacznie bardziej realistyczne interakcje z wodą i kompletnie nowy system symulujący fizykę błota.

Łatka dodała także do części maszyn technologię CTIS, pozwalającą kierowcy kontrolować ciśnienie powietrza w indywidualnych kołach. Wprowadzono także masę zmian do systemów sterowania i zachowania pojazdów. Poprawiono również wygląd części tekstur oraz efektu deszczu. Do tego usunięto wiele błędów technicznych.

Przypomnijmy, że Spintires ukazało się w 2014 roku i dostępne jest tylko na PC. Studio Oovee Games udzieliło potem licencji firmie Focus Home Interactive, dzięki czemu zespół Saber Interactive wyprodukował dla tego wydawcy grę Spintires: MudRunner oraz tegoroczne SnowRunner.

Natomiast Oovee Games skoncentrowało się na ulepszaniu oryginalnego Spintires. W zeszłym roku ukazała się m.in. wielka aktualizacja 1.3.3, która wprowadziła nowe pojazdy oraz system pogody, a w listopadzie otrzymaliśmy płatny dodatek Chernobyl, oferujący mapę przedstawiającą opustoszałą strefę wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Spintires - ciężarówek kąpiele błotne