Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Spintires: Chernobyl (PC)

Spintires: Czarnobyl PC

Spintires: Chernobyl

Duży dodatek do terenowego symulatora ciężarówek Spintires, który wprowadza mapę przedstawiającą opustoszałą strefę wokół elektrowni atomowej w Czarnobylu. Naszym głównym zadaniem jest transportowanie drewna, przy czym trzeba zwracać uwagę na poziom napromieniowania.

To jest dodatek do gry Spintires.

Symulacje | samochodowe | off-road | ciężarówki | transport

PC Windows
Okładka Spintires: Chernobyl (PC)

producent: Oovee Games Studio

wydawca: IMGN.PRO

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

13grudnia2019

24stycznia2020

pudełko PL

13grudnia2019

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Spintires: Czarnobyl to niesamodzielne DLC do realistycznego symulatora jazdy samochodami ciężarowymi Spintires, w którym przenosimy się na tereny w pobliżu miasta Czarnobyl na Ukrainie skażonego promieniowaniem w wyniku wybuchu reaktora jądrowego w kwietniu 1986 roku. Dodatek wprowadza także nowe pojazdy oraz mechaniki. Za stworzenie i wydanie tej produkcji odpowiada niezależne studio Oovee Games (twórcy podstawowej wersji).

Fabuła

Katastrofa nuklearna w Czarnobylu była jednym z najgłośniejszych wydarzeń w latach 80-tych XX wieku. 26 kwietnia 1986 roku, w czasie przeprowadzania testu bezpieczeństwa, doszło tam do przegrzania i częściowego stopienia rdzenia reaktora. Doprowadziło to do chemicznej eksplozji wodoru, w wyniku której pokrywa reaktora uległa częściowemu zniszczeniu, a do atmosfery dostały się napromieniowane cząsteczki grafitu i uranu. Wymusiło to ewakuację ludności mieszkającej w okolicy - w tym pobliskiego miasteczka Prypeć. Wydarzenia te spowodowały śmierć co najmniej kilkudziesięciu osób.

Mechanika

W Spintires: Czarnobyl otrzymujemy możliwość eksplorowania wiarygodnie odtworzonych terenów wokół reaktora nuklearnego w tytułowym Czarnobylu, wraz z lokalizacjami takimi jak Jezioro Czarnobylskie, Czerwony Las czy Prypeć. Miejsca są skażone promieniowaniem radioaktywnym. Naszym celem jest ścinanie drzew znajdujących się w tej lokalizacji. W czasie wędrówki możemy wykorzystywać dwa nowe pojazdy: B-157 i B-505.

Dodatek oferuje też dostęp do licznika Geigera, co jest o tyle ważne, że sprawdzanie poziomu napromieniowania ma kluczowe znaczenie dla przebiegu rozgrywki. Musimy się spieszyć, by jak najszybciej znaleźć miejsca wycinki i unikać najniebezpieczniejszych punktów, tak by nasz pojazd nie uległ nadmiernemu uszkodzeniu. Dodatkowo mamy dostęp do przestrzeni testowej, która umożliwia sprawdzanie pojazdów.

Tryby gry

W Spintires: Czarnobyl możemy grać samotnie albo z innymi - w ramach sieciowego trybu multiplayer.

Kwestie techniczne

Spintires: Czarnobyl nie wprowadza znaczących zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry Spintires. Na uwagę zasługują jednak projekty lokacji i pojazdów - twórcy dołożyli starań, by odpowiadały one swoim odpowiednikom znanym z prawdziwego świata.

Dodatkowe informacje

W Polsce dodatek został wydany w pakiecie zawierającym Spintires, a także dwa inne DLC - Aftermath oraz Canyons.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 17,99 PLN

Gry podobne do Spintires: Czarnobyl

Klasyfikacja PEGI Spintires: Czarnobyl

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Spintires: Czarnobyl

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Pentium Dual Core 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 2.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1280 MB GeForce GTX 470 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows XP/Vista/7/8