Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2019, 11:21

autor: Marek "MH" Hejmo

Najnowszy dodatek do Spintires zabierze nas do Czarnobyla

Symulator samochodów terenowych od Oovee Games Studios otrzyma wkrótce nowe rozszerzenie. Jeśli walka z błotem, wzniesieniami i innymi przeszkodami, jakie zgotowała nam Matka Natura, to dla was za mało, to przygotujcie się na kolejną… promieniowanie! Tym razem dodatek do Spintires zabierze nas do Czarnobyla.

Najnowszy dodatek do Spintires zabierze nas do Czarnobyla - ilustracja #1

Programiści Oovee Games Studios bez wątpienia oglądali serial Czarnobyl. Produkcja HBO musiała na tyle zainspirować twórców gry, że w najnowszym dodatku do Spintires postanowili zabrać graczy właśnie do ukraińskiej strefy skażenia. W sieci pojawił się właśnie teaser zapowiadający DLC Spintires: Chernobyl. Z samego filmiku nie wynika może zbyt wiele, ale dobrze wprowadza on w klimat dodatku.

Rozszerzenie dostępne będzie na platformie Steam oraz w innych serwisach dystrybucji cyfrowej od 13 grudnia. Do dyspozycji dostaniemy dwie nowe maszyny do zbierania drewna: B-157 i B-505. Wyposażeni w czujnik Geigera wyruszymy do strefy skażenia, gdzie będziemy musieli unikać miejsc z wysokim promieniowaniem, by nie uszkodzić zbytnio pojazdów.

Spintires: Chernobyl zabierze graczy do najbardziej znanych miejsc związanych z największą katastrofą w elektrowni jądrowej w historii. Będziemy mogli odwiedzić m.in. elektrownię jądrową w Czarnobylu, miasto Prypeć, Czerwony Las i Radar Duga. Dla każdego fana tego typu krajobrazów będzie to na pewno nie lada gratka.

Najnowszy dodatek do Spintires zabierze nas do Czarnobyla - ilustracja #2

Podstawowa wersja Spintires ukazała się w 2014 roku. Przemierzanie rosyjskich bezdroży przypadło do gustu wielu graczom i tytuł zebrał sporo pozytywnych opinii. W sierpniu 2019 roku gra doczekała się dużej aktualizacji, która nie tylko poprawiła grafikę, ale też dodała mechanikę pogody i sporo nowej zawartości. W Spintires ważniejsze od samego prowadzenia samochodu jest przetrwanie w trudnych i niedostępnych terenach. Przeniesienie gry w klimat Strefy Wykluczenia może przynieść jej nowych fanów.

DLC Spintires: Chernobyl możecie już dodawać do swojej listy życzeń na Steam. W dystrybucji cyfrowej najnowsze rozszerzenie dostępne będzie od 13 grudnia.