Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2019, 11:52

autor: Aquma

PS5 z wymiennymi dyskami SSD? Sony zarejestrowało kolejny patent

Firma Sony zarejestrowała w japońskim urzędzie patentowym kolejny patent związany z przenośnymi dyskami / kartridżami SSD. Wygląda na to, że koncern faktycznie pracuje nad technologią zwaną „PlayStation Cartridge”. Możliwe, że zostanie ona wykorzystana w konsoli PlayStation 5.

PS5 będzie obsługiwało kartridże SSD? Źródło obrazka: Let’s Go Digital (to obrazy wyrenderowane na podstawie grafik zamieszczonych w ujawnionym wcześniej patencie). - PS5 z wymiennymi dyskami SSD? Sony zarejestrowało kolejny patent - wiadomość - 2019-11-19
PS5 będzie obsługiwało kartridże SSD? Źródło obrazka: Let’s Go Digital (to obrazy wyrenderowane na podstawie grafik zamieszczonych w ujawnionym wcześniej patencie).

Serwis Let’s Go Digital dotarł do kolejnego patentu zarejestrowanego przez firmę Sony - tym razem w japońskim urzędzie patentowym. Dotyczy on wymiennych dysków (a w zasadzie kartridżów) SSD, o których pisaliśmy tydzień temu. W dokumentacji opisano wnętrze urządzenia, w tym m.in. sposób łączenia się z konsolą.

Jest to nośnik danych, który może zapisywać różne informacje, takie jak postać, obraz, animacja, dźwięk i program. Po załadowaniu do otworu znajdującego się w konsoli do gier, kilka złącz (na urządzeniu - przyp. red.) umożliwia odczyt danych zapisanych na kartridżu - czytamy (za serwisem Wccftech).

Na razie nie wiemy, do czego Sony zamierza wykorzystać „PlayStation Cartridge”, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że japońska korporacja skupia się obecnie na jednej platformie - PlayStation 5. Według oficjalnych informacji PS5 będzie posiadało czytnik Blu-ray, ale wygląda na to, że może zostać wyposażone również w wymienne dyski / kartridże SSD.

Oczywiście nie da się wykluczyć, że technologia jest dedykowana zupełnie innemu urządzeniu - np. przenośnej konsoli (choć po porażce PlayStation Vity Sony chyba nie rwie się zbytnio do kolejnej próby podbicia tego rynku). Patenty mogą też być rejestrowane na wszelki wypadek i dotyczyć rozwiązania, którego firma nie planuje na razie wykorzystać.

Przypominamy, że konsola PlayStation 5 pojawi się na rynku w okresie świątecznym przyszłego roku. Więcej informacji na temat tego sprzętu poznamy w lutym.

PS5 z wymiennymi dyskami SSD? Sony zarejestrowało kolejny patent - ilustracja #2
PS5 z wymiennymi dyskami SSD? Sony zarejestrowało kolejny patent - ilustracja #3
Na szkicach widzimy wnętrze urządzenia.
Na szkicach widzimy wnętrze urządzenia.
  1. PlayStation - strona oficjalna
  2. Sony - strona oficjalna