Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka SnowRunner (PC)

SnowRunner

Snow Runner | SnowRunner: A MudRunner Game | MudRunner 2

Kontynuacja zaawansowanego symulatora ciężarowych pojazdów terenowych od studia Saber Interactive. SnowRunner: A MudRunner Game rozwija pomysły poprzednika, ponownie skupiając się na pracy z ciężkim sprzętem w ekstremalnych warunkach.

Symulacje | samochodowe | off-road | ciężarówki | transport | kooperacja | Epic Store exclusive

Okładka SnowRunner (PC)

data premiery gry:

28kwi2020

PC PS4 XONE

SnowRunner: A MudRunner Game to kontynuacja gry Spintires: MudRunner, będąca zaawansowanym symulatorem pojazdów terenowych. Produkcja została opracowana przez studio Saber Interactive, a jej wydaniem zajęła się firma Focus Home Interactive.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej odsłonie cyklu, SnowRunner: A MudRunner Game zasiadamy za kierownicami rozmaitych maszyn, na czele z ciężarówkami – ich lista obejmuje pojazdy od takich producentów, jak Pacific czy Hummer. Dostępne są także przeróżne przyczepy i naczepy. W trakcie zabawy przemierzamy dwanaście rozległych lokacji o otwartej strukturze; niektóre z nich są nawet czterokrotnie większe od tych z poprzedniego MudRunnera. Nawigując przy pomocy mapy, jeździmy po bezdrożach oraz realizujemy płatne zlecenia polegające między innymi na transporcie surowców.

Dostępne krainy zróżnicowano pod kątem występującego na nich podłoża – możemy przygotować się na spotkanie błota, wody, a nawet śniegu oraz lodu; te ostatnie znajdziemy na debiutującej w serii Alasce. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że grunt, po którym się przemieszczamy, z czasem ulega deformacji, przez co nietrudno stoczyć się z urwiska lub zakopać w błocie.

W takich momentach do głosu dochodzą rozmaite „koła ratunkowe”. Poszczególne pojazdy są podatne na modyfikacje mechaniczne, wśród których znajdziemy między innymi przydatną wyciągarkę lub dźwig; poza tym autorzy pozwalają nam błyskawicznie odholować do garażu pojazd, który utknął. Za pieniądze zdobywane w miarę postępów możemy również nabywać części poprawiające osiągi poszczególnych aut oraz zwiększające ich możliwości (jak choćby komponenty umożliwiające jazdę w głębokiej wodzie). Twórcy pozwalają nam także zmieniać wygląd maszyn.

Tryby gry

SnowRunner: A MudRunner Game posiada rozbudowany samouczek, w którym autorzy przybliżają nowicjuszom skomplikowane zasady rządzące rozgrywką. Poza tym bawić się możemy zarówno w pojedynkę, jak i w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób.

Kwestie techniczne

W porównaniu z poprzednią odsłoną cyklu SnowRunner: A MudRunner Game może się pochwalić wyższą jakością oprawy graficznej. Autorzy dołożyli starań, by otoczenie było szczegółowe, podobnie jak modele pojazdów; te ostatnie wzbogacono o pełne detali kokpity. Poza tym pochylono się nad interfejsem użytkownika, czyniąc go bardziej przyjaznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 1039 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,1 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SnowRunner

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe SnowRunner

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4130 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 2200U 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-8700 3.2 GHz / AMD Ryzen 7 2700 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 580 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
SnowRunner otrzyma 3. sezon. Nowe mapy i pojazdy w drodze
SnowRunner otrzyma 3. sezon. Nowe mapy i pojazdy w drodze

wiadomość4 lutego 2021

Studio Saber Interactive wkrótce udostępni trzeci sezon gry SnowRunner. Wraz z nim gracze otrzymają m.in. nowy region (Wisconsin) i pojazdy w ramach przepustki sezonowej, jak również darmową zawartość.

SnowRunner dostał nowe mapy i pojazdy - premiera 2. sezonu
SnowRunner dostał nowe mapy i pojazdy - premiera 2. sezonu

wiadomość17 listopada 2020

Deweloperzy ze studia Saber Interactive poinformowali, że w symulatorze ciężarówki SnowRunner wystartował dziś drugi sezon wsparcia – Explore & Expand. Oto podsumowanie nowej zawartości.

SnowRunner dostanie gigantyczny pojazd i nowe mapy
SnowRunner dostanie gigantyczny pojazd i nowe mapy

wiadomość10 listopada 2020

Poznaliśmy konkrety odnośnie drugiego sezonu symulatora SnowRunner. Zaoferuje on m.in. nowe mapy, pojazdy i przedmioty.

SnowRunner - nowa mapa, ciężarówka i zmiany związane z modami
SnowRunner - nowa mapa, ciężarówka i zmiany związane z modami

wiadomość7 września 2020

SnowRunner otrzymał właśnie aktualizację wprowadzającą wiele nowości. Do gry trafiło także płatne DLC z mapą, pojazdem, a także skórką. Poza tym modyfikowanie gry będzie od teraz dużo wygodniejsze.

Polak testuje stabilność SnowRunner, zwożąc naczepy w jedno miejsce
Polak testuje stabilność SnowRunner, zwożąc naczepy w jedno miejsce

wiadomość2 września 2020

Internauta o ksywie Janko Krytykant postanowił przetestować stabilność gry SnowRunner poprzez zwożenie do jednego kanionu możliwie jak największej liczby naczep.

PC
PS4
XONE