Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Quest for Glory IV: Shadows of Darkness (PC)
OkładkaQuest for Glory IV: Shadows of Darkness (PC)

Hero's Quest 4: Shadows Of Darkness PC

Quest for Glory IV: Shadows of Darkness

Kolejny produkt z serii Quest for Glory. Pojawił się on w niespełna rok po wydaniu Wages of War. Tym razem twórcy gry postanowili zaprezentować nam uroki krainy Mordavia, pod wieloma względami przypominającą legendarną Transylvanię.

Przygodowe

Hero's Quest 4: Shadows Of Darkness Premiera PC

10grudnia1993

producent: Sierra wydawca: Sierra

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

W niespełna rok po wydaniu Wages of War, na rynku pojawił się kolejny produkt z serii Quest for Glory. Tym razem twórcy gry postanowili zaprezentować nam uroki krainy Mordavia, pod wieloma względami przypominającą legendarną Transylvanię.

Tradycyjnie już, gra pozwala wcielić się w jedną z trzech profesji: złodzieja, maga i wojownika. Od tego, którą z nich wybierzesz, zależeć będzie w dużej mierze właściwa rozgrywka. Część lokacji i zdarzeń są dostępne wyłącznie dla jednego bohatera, np. tylko prawdziwy włamywacz może odnaleźć, spenetrować, a następnie wykorzystać wszystkie dobrodziejstwa płynące z przynależności do złodziejskiej Gildii. Entuzjaści serii Quest for Glory szybko zauważą, że Shadows of Darkness bardzo przypomina pierwszą część gry. Powrócili starzy bohaterowie niezależni (np. Baba Jaga), poza tym Mordavia jest niezmiernie podobna do Spielburga i otaczających ją włości. Scenariusz jest na wysokim poziomie i wciąga bez dwóch zdań. Przyziemne problemy mieszkańców wioski w niedługim czasie przeradzają się w coraz poważniejszą intrygę, której finałem będzie powtórne pokonanie starego znajomego - czarnoksiężnika Ad Avisa. Od strony graficznej gra prezentuje się przyzwoicie, duże wrażenie robią zwłaszcza pieczołowicie dopracowane tła. Zdecydowanie gorzej jest natomiast z muzyką, którą można określić jednym słowem - mizerna. Wersja CD zawiera ponadto digitalizowane dialogi i kwestie wygłaszane przez narratora, wprowadzające niezwykle sugestywny klimat.

Shadows of Darkness jest niestety zdecydowanie najsłabszym odcinkiem serialu o przygodach nieustraszonego bohatera. Gra posiada niezliczoną ilość błędów, ponadto potrafi się zawiesić w najmniej pożądanym momencie, co może doprowadzić gracza do szewskiej pasji. Z tych też powodów, fani okrzyknęli produkt mianem Shadows of Bugs, posuwając się nawet do oskarżeń, że za standardową cenę, otrzymali produkt w wersji beta. Trudno stwierdzić, czy tak było w istocie, czy też nie - w każdym bądź razie, po dużej krytyce, Sierra postanowiła zamknąć temat Quest for Glory na pięć długich lat i zająć się zupełnie czymś innym...

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hero's Quest 4: Shadows Of Darkness: Odpowiednia dla każdego wieku.

Hero's Quest 4: Shadows Of Darkness Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 386 25MHz
  • 4MB RAM
  • VGA